Trenér musel na tribunu

Slovácko Sport 07 / 09 / 2017

Holešov - Boršice 0:2 (0:1)
Na svěřence trenéra Libora Soldána čekal velmi těžký a kvalitní soupeř. Ovšem boršičtí se nezalekli a svým zodpovědným výkonem a nasazením dokázali, že ani takový soupeř nemusí být neporazitelný. Po většinu utkání byli hosté lepším týmem, a když v 18. minutě po rohu a následném závaru před domácí bránou dokázal Lysoněk otevřít skóre zápasu, stouply šance na bodový zisk ještě výše. Domácí sice v závěru první půle dokázali několikrát zahrozit, ale pozorný Janečka byl vždy na svém místě. Po změně stran v 58. minutě přihrál Cigoš na půlce míč Kaspřákovi, který obešel vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana a vsítil druhý gól. Výhra hostů mohla být ještě vyšší, ale Janečka neproměnil pokutový kop, když mu v cestě stála tyčka.
Branky: Lysoněk, Kaspřák
Boršice: Janečka - Lysoněk, Holomčík, Kaspřák, Hanák, Cigoš (59. Andrýsek), Filipský (89. Bartl), Ohnutek (84. Blaha), Králík, Náplava, Kohoutek.

Kvasice - Hluk 3:1 (2:0)
Fotbalisté Hluku si v souboji nováčků krajského přeboru připadali jako v jiném světě, ve kterém se neměří oběma týmům stejným metrem. Přesto to byli hosté, kteří už ve 2. minutě promarnili šanci, do které se dostal Martiš. Když pak v 15. minutě nedal svou šanci Straňák, začali trestat domácí. Po chybě v obraně se ujali vedení. Ve 43. minutě odkopával jeden z hluckých obránců v pokutovém území míč, jeden z útočníků do něho ale zajel takovým způsobem, že musel následně vystřídat. Jenomže hlavní rozhodčí posoudil zákrok jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Tato situace vyvolala u hostů velké emoce, trenér Uhlíř byl vykázán na tribunu a díky penaltě domácí vedli 2:0. Po změně stran se utkání spíše dohrávalo, v 67. minutě přidali domácí třetí branku. Čestný úspěch hostů o tři minuty později zaznamenal Zalubil, který odražený míč dopravil do brány hlavou.
Branka: Zalubil
Hluk: Kovařík - Šimčík, Zálešák (57. Sagula), Straňák, Kukla, Němec, Martiš, Zalubil, Baroň (57. Kuřina), Galuška (75. Nguntual Tum Thang), Machala.
Výsledky:Chropyně - Bystřice p/H. 1:4, Baťov - Juřinka 2:1 PK, Rožnov p/R. - Provodov 1:0 PK, Morkovice - Luhačovice 2:1, Štítná - V. Karlovice 2:5.