Trenéra zklamal přístup i myšlení hráčů

Staré Město Sport 07 / 11 / 2012

Volejbalisté Starého Města na extraligový triumf stále čekají

Zpackaná koncovka prvního setu a ztráta bojovnosti připravily extraligové volejbalisty VSK Staré Město o bodový zisk na palubovce Benátek. Svěřenci Petra Karabce nakonec neuhráli ani set a propadli se na samé dno tabulky.
Benátky - St. Město 3:0
Začátek zápasu se proměnil ve vyrovnanou partii, ale postupem času začali Staroměstští ztrácet pevnou půdu pod nohama. Špatně přihrávali a neprosazovali se v útoku. Benátky naopak těžily z razantního útoku univerzála Vencovského a dostaly se do trháku 18:12. Hosté však nerezignovali, výrazně přidali na smeči a zásluhou série servisů střídajícího Maděry vyrovnali na 21:21. Jenže v koncovce byli šťastnější domácí, kteří proměnili druhý setbol, když soupeř sice ubránil míč v poli, ale nezvládl útok... Ztracená koncovka se promítla do nepohody borců ze Širůchu, přestali bojovat, chybovali ve všech herních situacích a výsledkem byla rychlá ztráta druhého setu. Změny v sestavě, které provedl trenér Karabec v průběhu druhého setu - Sedláček místo Koláčka a Vašíček za Ermana -, vrátily Staré Město zpátky do hry, i když muselo průběžně dotahovat dvoubodový náskok domácích. Od poloviny setu jejich vedení ještě vzrostlo až na hrozivých 18:12. Kment a spol. znovu zabrali, zpřesnili hru, podařilo se jim několik bodových bloků a snížili až na 21:22. Víc už ale nepředvedli. Nejdříve zaútočili do bloku z hlavního kůlu, pak pro změnu středem a domácí proměnili hned první mečbol po chybě hostů v mezihře. „S přístupem a myšlením hráčů nejsem vůbec spokojený. Po úvodním prohraném setu přestali bojovat a darovali soupeři druhý set. I když se v koncovce třetího zvedli, na lepší výsledek už bylo pozdě. Benátky hrály přesně to, co potřebovaly,“ komentoval třetí porážku kouč Karabec. Sety 23, 12, 21.
STARÉ MĚSTO:  Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Erman, Vašíček, libero Špalek, střídali Maděra, Paták, Sedláček, Malčík.