Trénink se vyplatil, Baník odjel s „rukavicí“

Kunovice, Uherské Hradiště Sport 25 / 11 / 2022

Podzimní domácí derniéru zvládly na podtrženou jedničku. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko po čtrnáctidenní reprezentační přestávce na umělé trávě kunovické Bělinky deklasovaly ostravský Baník, dvakrát se trefila Aneta Polášková.

SLOVÁCKO - Ostrava 5:0

Trenér Petr Vlachovský měl z vysokého vítězství o to větší radost, že v reprepauze se na trénincích soustředil především na koncovku, v níž se tým trápil. „I když jsme měli pět hráček na reprezentačních srazech, věřím, že se proti Baníku zlepšení ve finální fázi projeví,“ hlásil před úvodním výkopem kouč.

Skóre otevřela už ve 4. minutě Janků, když poslala do sítě odražený míč po rohovém kopu. Slovácko rychlý gól vysadil na kontě, kontrolovalo hru, ale střelecky se už do přestávky neprosadilo. Bayerové totiž překazilo radost břevno a Bielikové tyč. Ve druhém poločase už Sedláčková a spol. zpřesnily mušku a soupeřkám nakonec „upletly rukavici“. Dvakrát se nejdříve trefila Polášková, čtvrt hodiny před koncem skórovala technickou střelou Střížová a podobně zakončovala v 83. minutě i Morávková. Branky: Polášková 2, Janků, Střížová, Morávková. Poločas 1:0

Definitivní tečku za podzimem Slovácko udělá ve středeční dohrávce 6. kola, kdy zajíždí na půdu druhé Sparty Praha.