Trénování už pověsil na hřebík, Uhlíř však Barcucha přemluvil

Trénování už pověsil na hřebík, Uhlíř však Barcucha přemluvil
Foto: archiv  /  Pavel Barcuch se vrací k trénování, převzal fotbalisty TJ Nivnice.
Nivnice Sport 29 / 08 / 2021

Fotbalisté TJ Nivnice mají opět nového trenéra! Václava Uhlíře, který klub opustil po krátké anabázi kvůli povinnostem u prvoligového 1.FC Slovácko, vystřídal Pavel Barcuh, bývalý vynikající gólman Drnovic, Slovácké Slavie Uherské Hradiště nebo Ratíškovic. Jde o jeho třetí štaci, předtím koučoval Ořechov a Slavkov.

„Vašek skončil po vzájemné dohodě, jeho konečná není odrazem výkonů ani výsledků týmu, ale časové vytíženosti. Trénuje totiž i prvoligové dorostence Slovácka, svůj odchod nám oznámil už po zápase v Šumicích,“ vysvětlil na klubovém webu Milan Bršlica, člen výkonného výboru a vedoucí týmu.

Uhlíř však nenechal klub ve štychu, sám se de facto postaral o svého nástupce. Zlákal Pavla Barcucha. „Když mi Vašek zavolal, vzal jsem si tři dny na rozmyšlenou. Po angažmá ve Slavkově jsem se zařekl, že už trénování pověsím na hřebík. Když vám chodí čtyři hráči na trénink, tak to zkrátka postrádá smysl,“ svěřil se Barcuch. Ve Slavkově skončil loni na podzim, po porážce v šestém kole na půdě Uherského Ostrohu (2:4). Skoro rok netrénoval, fotbal prakticky sledoval jen v televizi. Nabídce z Nivnice ale nakonec neodolal. „Po dvojím rozhovoru s Vaškem jsem si řekl, že to zkusím. Nivnice má dobrý mančaft, určitě patří do horní poloviny krajské I.A třídy. Z tribuny jsem viděl už jejich vítězství nad Újezdcem, ze hry jsem měl dobrý pocit, kluci byli jasně lepší,“ poznamenal Barcuch, který je po bratrech Ondrůškových už třetím prvoligovým brankářem na lavičce Nivnice. Ostrou premiéru si odbyl v Kunovicích a hřiště na Bělince opouštěl s úsměvem na tváři, jeho tým vyhrál 2:0. „Absolvovali jsme dva tréninky, soutěž ani soupeře vlastně vůbec neznám. Sledoval jsem jen tabulku. Takže na úvod docela dobrý,“ usmíval se rodák ze Slavičína, který má na kontě 91 prvoligových startů.

Letní trenérské rošády jsou v Nivnici už tradicí.

Jen pro připomenutí. V létě 2017 se po dvou letech na lavičce loučil Miroslav Ondrůšek, po kterém vždy po roční anabázi následovali jeho bratr František, Roman Leitner, Václav Uhlíř a Libor Matoušek, který však v červnu kabinu týmu opustil ze zdravotních důvodů. Comeback Uhlíře trval jen něco málo přes dva měsíce… „Kluci už mi na tréninku říkali, že jsem za posledních pět let asi šestý trenér,“ usmívá se Barcuch, který si z toho hlavu nedělá. „S vedením klubu jsem se ještě ani o cílech nebavil. Když skončíme do pátého místa, bude to super. Uvidíme,“ naznačil. Trenérskou taktovku dostal jako dárek k 55. narozeninám. Oslavil je před týdnem.

Tagy článku

TOPlist