Třetí finále si už pozlatil!

Třetí finále si už pozlatil!
Nivnice Sport 14 / 03 / 2019

Do třetice všeho dobrého! Zápasník Filip Jozefák z TJ Nivnice proměnil třetí finálovou účast na mistrovství republiky žactva v premiérovou zlatou medaili! Titul šampiona vybojoval ve volném stylu, když v rozhodujícím zápase porazil Daniela Pohlodka z Nejdku.
„Tři stříbra, to už by bylo na palici,“ smál se čtrnáctiletý talentovaný zápasník, který před dvěma lety stejně jako před týdnem bral z republikového šampionátu v řecko-římském stylu „jen“ stříbro.
Na východě Čech se ale dočkal. Ve vyřazovací skupině porazil všech pět soupeřů ještě před časovým limitem a postoupil přímo do finále, kde na něj čekal Pohlodek. Třetí šanci na zlato už si svěřenec kouče Vratislava Vítka mezi prsty proklouznout nenechal. Soupeře porazil už v prvním kole, když jej položil na lopatky.
„Věřil jsem mu, je to obrovský bojovník. Vždycky na place nechá úplně všechno,“ pochválil Vítek, který má pro Jozefáka jen slova obdivu. „Netrénuje dlouho, ale svou vůlí si dokázal, že stále patří ke špičce,“ dodal trenér. Jeho svěřenec však nehodlá usnout na vavřínech. Naopak.
„V příštím roce jdu mezi kadety, takže musím makat ještě víc. Jinak pohořím,“ uvědomuje si čerstvý žákovský mistr republiky ve volném stylu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace