Tři body přivál Šálek a dokonalá videošpionáž

Uherský Brod Sport 15 / 10 / 2015

Divize

Videošpionáž přinesla divizním fotbalistům ČSK Uh. Brod cenné vítězství na půdě Havlíčkova Brodu. Hrdinou zápasu se stal Bronislav Šálek, který byl u obou gólů týmu.
Havl. Brod - Uh. Brod 1:2
„Soupeře jsme měli naprosto bezchybně zmapovaného. Můj kamarád a bývalý brodský kouč Zdeněk Šebesta sledoval na videu několik zápasů Havlíčkobrodských a odhalil v jejich hře velké mezery, kterých jsme beze zbytku využili,“ smekl František Ondrůšek, kouč Uherského Brodu.
Jeho armáda na Vysočině navázala na výkon proti Blansku a po zásluze si odvezla tři body. Skóre otevřel Jaroněk, kterému míč jak na zlatém podnosu naservíroval Šálek. Osmnáctiletý mladík se tak odvděčil trenérovi za důvěru, když jej poslal na hřiště od první minuty. „Lukáš poctivě trénuje, má chuť do hry. Věřím, že je velkou nadějí do budoucnosti,“ řekl Ondrůšek. Broďané si však v závěru první půle vybrali slabou chvilku, nabídli soupeři standardní situaci, po které gólman Kohoutek inkasoval.
Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, domácí tahali za kratší konec a branku soupeře prakticky neohrozili. Vedoucí gól hostí měl na kopačce Hruboš, ale sám před gólmanem míč netrefil podle představ. Až v 65. minutě se chopil exekuce standardní situace Šálek a od postranní čáry nachytal brankáře na hruškách. „Jen jsme využili poznatků z videa a špatného návyku gólmana, který pustil už několik laciných gólů,“ prozradil zkušený kouč, který měl pro svěřence jen slova chvály. Stínem zápasu je zranění kapitána M. Davida. Branky: Jaroněk, Šálek. Poločas 1:1.
UH. BROD: Kohoutek – Nevařil, Vrága, M. David (55. Sedláček), Kúdela – M. Pochylý, R. David, Šálek, Dolina – Večeřa (46. Hruboš), Jaroněk.