Tři body trefil z penalty Šálek

Uherský Brod Sport 06 / 11 / 2014

Obrovský balvan spadl ze srdcí divizních fotbalistů ČSK Uherský Brod. Svěřenci kouče Františka Ondrůška v sobotu přetrhli sedmizápasovou šňůru bez vítězství (0-3-4, skóre 3:11) v bitvě s třetí Vrchovinou. Tři body zajistil z pokutového kopu Bronislav Šálek.
UH. BROD - Vrchovina 1:0
Broďané měli před zápasem velké problémy se sestavou. Červená karta vystavila stopku Kúdelovi a na marodce jsou Nevařil s Hrubošem. Se sebezapřením nastoupil R. David (natažený úpon) a Šálek (jedenáct stehů na ruce)...
Na hrot tak kouč Ondrůšek poprvé od začátku zápasu poslal Pochylého a šestnáctiletého Michalce. Ten však vydržel jen pětadvacet minut. Zraněného jej vystřídal dorostenec Zemánek.
„Soupeř byl od začátku herně lepší, ale manko v kvalitě kluci smazávali bojovností. A před šestnáctkou vystavěli obranný val, který byl pevný jako skála,“ těšilo Ondrůška. Jeho výběr byl za odpovědný výkon odměněn v 52. minutě, kdy Josefík s Pochylým vystihli rozehrávku hostů, kteří pak uhasili vzniklý požár faulem. Sudí neváhal a nařídil pokutový kop, který Šálek bezpečně proměnil. Broďané i nadále sázeli na defenzívu a ojediněle vyráželi do brejků. „Nechtěli jsme zbytečně otevírat zadní vrátka. Fotbal tak asi nebyl dvakrát pohledný, ale hlavní jsou tři body,“ zdůraznil Ondrůšek.
Hráči Vrchoviny vývoj zápasu neunesli, hráli nedisciplinovaně, za což si vysloužili několik žlutých karet. Domácí branku ohrozili pouze jednou. Skákavou střelu však gólman Ondrůšek nadvakrát zkrotil. Branka: Šálek z pen. Poločas 0:0
UH. BROD: Ondrůšek - Dvořák, M. David, Vrága, Kroča - Josefík, Šálek, R. David, Mančík (87. Janča) - Pochylý (88. Jaroněk), Michalec (25. Zemánek).