Tři body záloze vystřelil Vecheta

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 08 / 09 / 2020

Vyslanci Uherskohradišťska v MSFL zůstávají i po pátém kole neporaženi! Fotbalisté zálohy 1.FC Slovácko vyplenili zásluhou gólu Vechety tvrz Dolního Benešova a ČSK Uherský Brod si připsal už čtvrtou remízu v sezoně. A tak jim shodně patří horní polovina tabulky.

UH. BROD - Ostrava B 1:1

Broďané na startu zaspali a už ve třetí minutě prohrávali. Rychlá branka vysadila Baník na koně, častěji držel míč na kopačkách, ale už si vypracoval jen jednu slibnou šanci, která gólem neskončila. Domácí tradičně hrozili po standardních situacích, nejblíže ke srovnání měl ještě v prvním poločase Váňa a po něm Josefík, ale hlavičkovali těsně mimo tři tyče.

Po změně stran se ale chopili otěží, papírově silnějšího soupeře v některých pasážích výrazně přehrávali, jenže paradoxně málem inkasovali. V 68. minutě se ocitl v tutové šanci Wojatschke, ale gólman Jícha čaroval. A hned z protiútoku platilo otřepané "nedáš - dostaneš", Lorencovu střelu Murin ještě vyrazil, ale na dorážku střídajícího Švrčka už byl krátký. V závěru měl ještě vítěznou trefu na kopačce navrátilec Gettler (přišel ze Zlína, u Olšavy už působil před třetmi lety - pozn. autora), na Murina však nevyzrál. „Bod bereme, hráli jsme proti borcům, kteří se připravují na první ligu, trénují dvakrát tolik co my. Kluci navíc brzy prohrávali, byli pod tlakem, ale zápas dotáhli do zasloužené remízy,“ uvedl Martin Onda, kouč Uherského Brodu, který tak potřetí za sebou doma remizoval. „V závěru jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale spravedlnost nebyla slepá,“ uznal sportovně Onda. Branka: Švrček. Poločas 0:1.

UH. BROD: Jícha – Flasar, Vrága, Košák, Nevařil -  Janša (58. Gettler), Kopilec (83. Šimoník), Lorenc (71. Šmatelka), Josefík (R. David) - Mančík (46. Švrček), Váňa.

Dolní Benešov - SLOVÁCKO B 0:1

Kdyby Slovácko vyhrálo 3:0, nikdo by neřekl ani popel. Tým kouče Jiřího Saňáka byl totiž takřka po celý zápas jasně lepší, vytvořil si i řadu šancí, ale proměnil jen jedinou. V 66. minutě se po nakrátko rozehraném rohu trefil zblízka důrazný Vecheta. Ještě předtím ve slibné šanci vyhořeli Kubala nebo Hellebrand, navrátilec z pražské Slavie. Střelecká nemohoucnost Slovácka v závěru vyprovokovala domácí, kteří vycítili šanci alespoň na bod. Zjednodušili hru a nakopávanými balony dostali soupeři do úzkých. Hubený náskok však hosté udrželi, do vyložené šance Dolnobenešovské nepustili. Branka: Vecheta. Poločas 0:0.

SLOVÁCKO B: Borek - Suchý, Srubek, Polášek, Olšanský (46. Juroška), Pernica, Kostka (70. Janás), Hellebrand, Kubala (90. Řihák), Vincour, Vecheta (87. Pek).