Tři „brankářky“ čarovaly

Kunovice Sport 09 / 04 / 2015

Jako uragán vtrhly do jarní části Zlínské ligy mladších žaček házenkářky SHK Kunovice, které se tak usadily v čele tabulky. Svěřenky kouče Reného Gärtnera mají po dvou zápasech skóre 62:14, na čemž má hlavní podíl výprask klukům ze Vsetína 33:3.
Ještě předtím ale Kunovjanky vyhrály na palubovce Rožnova pod Radhoštěm 29:11, když se devíti brankami blýskla Zálešáková, ale do listiny střelkyň se zapsala i brankářka Achillesová, která proměnila sedmimetrový hod. „Hlavně v obraně jsme podaly výborný výkon,“ pochvaloval si kouč Gärtner. I když proti Vsetínu postrádal nemocnou Měsíčkovou, Zlatníkovou, T. Uhlířovou, Horákovou i brankářku Achillesovou, zápas se proměnil ve hru kočky s myší. V 10. minutě to bylo 10:0, v přestávce 17:1... Role brankářky se v první půli na jedničku zhostila kanonýrka Fleková, štafetu pak po ní převzaly Tvrdoňová a Černá. „Holky k zápasu přistoupily zodpovědně, brzy si vybudovaly jasný náskok a vyhrály zcela zaslouženě,“ těší trenéra.
Zrcadlo výsledků: Rožnov p/Radh. chlapci - Kunovice 11:29, Zálešáková 9, Tvrdoňová 6, Měsíčková 4, Zlatníková 4, Gärtnerová 3, Knotová 2, Achillesová. Kunovice  - Vsetín chlapci 33:3, Fleková 6, Tvrdoňová 6, Zálešáková 5, Uhlířová 4, Knotová 4, Černá 3, Gärtnerová 2, Chýlová.