Tři červené karty ve Zlechově a drama až do poslední minuty

Slovácko Sport 14 / 04 / 2016

I.B sk. C

O. N. Ves - Ořechov 2:1 (1:0)
Fotbalisté z Ostrožské Nové Vsi ubojovali své vítězství nad Ořechovem. Hosté, kteří se po tomto kole nachází těsně nad sestupovou pozicí, nebyli v zápase o něco horším celkem, ovšem doplatili na neproměňování šancí, zvláště v závěru první půle, kdy měli několik možností na vyrovnání. Domácí poslal do vedení Píštěk, po změně stran navýšil na 2:0 Hrbáček. Ořechovští dokázali pouze upravit na konečných 2:1.
Branka: Píštěk, Hrbáček - Trlida.

Zlechov - Nedakonice 2:3 (0:0)
Velice zajímavé střetnutí viděli diváci ve Zlechově. V první půli stojí za zmínku pouze červená karta pro domácího Mikulu. Ve druhém poločase přišly konečně také branky, ale také další vyloučení. Poslední celek tabulky z Nedakonic svého soupeře zaskočil třemi góly a vypadalo to, že své překvapivé vítězství bez větších problémů uhájí. Nedisciplinovanost nedakonických fotbalistů v podobě dvou červených karet v rozmezí tří minut však značně nabudila domácí a v závěru zkušený domácí Kowalík zdramatizoval dvěma zásahy utkání. Více však Zlechov nestihl.
Branky: Kowalík 2 - Lukůvka 2, Cigoš.

Kunovice - Koryčany 3:2 na PK (1:2)
Druhý celek tabulky ztratil dobře rozehrané utkání v Kunovicích a nakonec si veze pouhý bod. Koryčany přitom začaly tak, jak předzápasové prognózy naznačovaly. Ve 39. minutě již vedli hosté 2:0, domácí však výrazně nakopl vstřelený gól těsně před koncem poločasu. Do druhého dějství vstoupili Kunovičtí aktivně a zaslouženě dokázali také srovnat. Zápas nakonec dospěl k penaltám, které v poměru 5:4 ovládly také Kunovice.
Branky: Lahodný, Brim.

1. FC Slovácko C - Nivnice 3:1 (1:0)
Očekávaný duel se odehrál na hřišti v Sadech, kde vedoucí céčko Slovácka přivítalo třetí Nivnici. Utkání hrané na velice podmáčeném terénu měli po většinu zápasu ve své režii domácí a v 10. minutě potrestal nedůraz v pokutovém území hostů Tesař. Ve druhém poločase Nivnice přidala na aktivitě, domácí však navýšili své vedení. Nivničtí dokázali záhy nato snížit, to však bylo z jejich strany vše a Slovácko ještě jedním zásahem po tečované střele přidalo pojišťovací trefu.
Branky: Tesař 2, Balaštík - Josefík.

Buchlovice - St. Město 2:3 na PK (1:2)
Staré Město vstoupilo do utkání proti Buchlovicím tak, jako dohrálo své předchozí utkání proti Prakšicím. Aktivní a nebezpeční hosté šli rychle do dvoubrankového náskoku a vše vypadalo tak, že si z Buchlovic odvezou hladce všechny tři body. Domácí však nesložili zbraně a dvěma zásahy nakonec dokázali srovnat na 2:2. V pokutovým kopech byli nakonec úspěšnější hráči Starého Města a zvítězili v nich 3:5.
Branky: Noha (vlastní), Belant - Smělík 2.
Prakšice - Jalubí 1:2 na PK (1:0)
Hráči Prakšic chtěli napravit dojem z prvního jarního utkání a do zápasu s Jalubím vstoupili dobře. Jejich aktivita však byla odměněna až v závěru první pětačtyřicetiminutovky. Po změně stran hosté přidali, z čehož rezultoval pokutový kop pro Jalubí. Ten bezpečně proměnil Vrábl a srovnal stav. Utkání nakonec dospělo do dalšího penaltového rozuzlení, v tomto kole již třetího. V něm uspěli hosté (4:5).
Branky: Dynka - Vrábl.
Zborovice - Morkovice B 3:1 (2:1)