Tři medaile Švestkové, dvě Juříka

Uherský Brod Sport 17 / 06 / 2023

Se sbírkou pěti medailí (0-1-4) se vrátila z Letního poháru ČR žactva (U10) v Prostějově tříčlenná výprava plavců TJ Spartak Uherský Brod. Tři cenné kovy se houpaly na krku Silvie Švestkové, dva přidal Jakub Juřík.

„Závody jsou pro desetileté plavce takovým malým mistrovstvím republiky, o to jsou výsledky cennější,“ těší Renatu Krůželovou, předsedkyni uherskobrodského klubu.

Silvie Švestková dohmátla druhá na 200 m volný způsob, třetí byla na poloviční trati a v polohovém závodě na 100 m. Jakub Juřík si vyplaval třetí místa na 50 a 100 m prsa. „Ve zbylých startech vždy skončil v elitní desítce. Páté místo bral za 100 m polohový závod, sedmé za 50 m volný způsob a dvě osmá místa přidal na 50 m motýl a 100 m volný způsob,“ doplnila Krůželová.

Na stupně vítězů nedosáhla jen Magdaléna Pavlíčková. Nejblíže byla v polohovém závodě na 100 metrů, v němž obsadila čtvrté místo. Pátá byla na 50 m motýl, šestá na 50 m volný způsob a 100 m znak a sedmá na 50 m znak. „Jelikož se do plaveckého klubu přihlásila v září, jde o skvělé výsledky,“ zdůraznila předsedkyně klubu, podle které jsou všichni tři plavci velkým příslibem do budoucna.