Tři minuty od prodloužení

Uherské Hradiště Sport 31 / 10 / 2021

I když utrpěli druhou porážku ve II. lize, udrželi druhé místo. Florbaloví junioři FBC Slovácko v dramatické bitvě ve Znojmě podlehli domácímu lídrovi soutěže 2:3, když rozhodující gól inkasovali tři minuty před koncem a na prodloužení už nedosáhli.

„Škoda, určitě jsme měli minimálně na remízu. Závěrečných sto sekund jsme hráli přesilovku, odvolali gólmana, ale vyrovnat už nedokázali,“ litoval porážky Bedřich Chromek, kouč a předseda klubu z Uherského Hradiště.

Slovácko vyrazilo do Znojma i se třemi dorostenci. Premiéru ve vyšší kategorii si odbyli Dennis Zlámal a Adam Hájek, který se hned dočkal střeleckého zápisu, když gólem přispěl k výhře nad Troopers 9:3. „Od ledna tým opustí hráči ročníku 2002, takže dorostenci dostanou ještě větší prostor,“ poznamenal Chromek. Jeho svěřenci se v zápase se čtvrtými Troopers první třetinu zahřívali na provozní teplotu, ale pak už jasně dominovali. Hattrickem se blýskl Robin Hromeček.

Souboj se Znojmem nabídl drama od začátku do konce. Slovácko se dlouho střelecky trápilo, po dvou třetinách prohrávalo 0:2, ale v poslední části po gólech Hromečka a J. Číže srovnalo krok. Když už to vypadalo na prodloužení, přišlo znojemské K.O. „I přes porážku držíme druhé místo, na přemožitele ztrácíme tři body. Odveta bude sladká,“ usmívá se Chromek.

Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - Troopers 9:3 (1:1, 3:1, 5:1), - Znojmo 2:3 (1:0, 1:0, 1:2).

SLOVÁCKO: Šenkeřík, D. Číž - Hikl, J. Číž 1, Janča, Kaláč, Kucharovic 2, Malíček 1, Hájek 1, Zlámal, Kočenda, Bistrý 1, Bída, Hromeček 4.