Tři posily a nový kouč = tři body!

Uherské Hradiště Sport 26 / 03 / 2019

Jarní start proměnily ve tři body. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko si s třemi novými tvářemi v kádru a s novým trenérem Miroslavem Zbořilem, který nahradil Filipa Hančíka, poradily v záchranářském boji s Hradcem Králové a v průběžné tabulce poskočily na páté místo.
SLOVÁCKO - Hr. Králové 4:1
Dres Slovácka premiérově oblékly Američanky Madison Duncan, Jihokorejka Jieun Kim a Kristýna Psotková, která se po letech vrátila do mateřského týmu.
Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale postupně převzaly otěže domácí hráčky, které také zásluhou zimní posily Kim po čtvrthodině hry otevřely skóre. Siváková vzápětí jen orazítkovala tyč, ale stejná hráčka stále u zrodu druhé gólové akce.
Z trestného kopu totiž orazítkovala břevno, aby odražený míč poslala do sítě Klímová.
Když pak Slovácko v nástupu do druhé půle během sedmi minut zvýšilo na 4:0, nebylo co řešit. Sedlačíková a spol. však mírně polevily a Východočešky tak v závěru snížily z pokutového kopu. Branky: Kim, Klímová, Strožová, Sedlačíková. Poločas 2:0.
SLOVÁCKO: Růžičková - Valášková (46. Šenkeříková), Duncan, Klímová (46. Příkaská), Janků - Siváková, Kim, Bielikova - Molková (85. Skaláková), Strožová (77. Psotková), Sedlačíková.