Tři vicemistři, Šobáň byl jen bod od titulu šampiona

Tři vicemistři, Šobáň byl jen bod od titulu šampiona
Staré Město Sport 29 / 11 / 2019

Česká asociace motocyklového sportu (CAMS) vyhlašovala na brněnském Autodromu výsledky letošního seriálu mistrovství republiky na přírodních okruzích pod názvem Česká Tourist Trophy. V seriálu se dařilo i závodníkům Motosport klubu Staré Město, kteří si z Brna odvezli tři tituly vicemistrů republiky.
Karel Kalina, který po letech opustil třídu Supermono, se vrátil do dvěstěpadesátek a se svojí yamahou vybojoval druhé místo.
Stejného umístění dosáhl Karel Matuš starší, který na stroji Suzuki 750 úspěšně bojoval ve třídě Klasiků do 750 ccm. Asi nejblíže k titulu měl nestárnoucí Milan Šobáň ve třídě Klasiků do 175 ccm. Unikl mu o pouhý bodík, který mu chyběl na Miloše Théra z Velkých Petrovic u Náchoda. „Když se ohlédnu zpátky, tak největší chybou bylo, že jsem nejel Jarní cenu Brna, premiérový závod sezony. Týden před ním se mi bohužel pokazila převodovka, kterou jsem nebyl schopný tak rychle dát dohromady,“ posteskl si Milan Šobáň, který už do zbytku sezony s  větším úspěchem nepočítal.
Ale stal se malý zázrak. Chytil formu, tři závody vyhrál a jednou dojel druhý. „Zbytek sezony byl opravdu parádní, najednou jsem bojoval o titul, ale nevyšlo to. Paradoxní je, že šampion nevyhrál ani jeden závod, přesto mu to stačilo na mistrovský titul. Já vyhrál tři, ale chyběly mi body z prvního závodu. Ale přesto jsem spokojený,“ dodal Milan Šobáň.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace