Tři výhry, v hradišťském dresu řádil Červenka a novic Pavlůsek

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 05 / 09 / 2021

Už za dva týdny zvedne oponu nový ročník krajské ligy, takže hokejové týmy Uherskohradišťska ladí formu v přípravných zápasech. A zatím si nevedou vůbec špatně. Uherský Ostroh, Uherské Hradiště i Uherský Brod si v týdnu připsali tři výhry při společném skóre 19:7.

Břeclav - UH. OSTROH 2:5

Třebaže Ostrožané vyhráli i třetí přípravný duel, herně to nebyla žádná hitparáda. „Výkon byl ve srovnání se zápasy s Uherským Brodem a Hodonínem nejslabší, máme zraněné hráče a upřímně, v Ostrohu byl včera nějaký večírek, což se na hráčích projevilo,“ svěřil se Ivan Klauda, trenér Uherského Ostrohu. Jeho družina byla na štíru s rozehrávkou, přihrávkou i pohybem. Zlepšení přišlo až ve třetí části po změnách v sestavě. „Zápas jen potvrdil, že bez dobré individuální přípravy se nedá kombinační hokej hrát, kvalitnější soupeř by nás dnes zřejmě porazil,“ dodal Klauda. Branky: J. Zalubil 2, Kučera, Petr Flora, Stránský. Třetiny 1:1, 0:3, 1:1.

Kroměříž - UH. HRADIŠTĚ 2:5

Hokejisté Uherského Hradiště nastoupili i se třemi posilami - brankářem Jakubčíkem (Březina) a útočníky Kristkem (Kroměříž) a D. Pavlůskem (Uh. Brod). O skalp Kroměříže se výrazně zasloužil Martin Červenka, který si připsal dva góly a dvě asistence. Hosté se však rozjížděli pozvolna, v první třetině nevyužili ani jednu ze čtyř přesilovek a do kabin šli za stavu 0:1. A to se ještě několikrát vyznamenal gólman Kašpárek. V polovině zápasu už ale svěřenci Lukáše Kašného v přesilovce D. Pavlůskem srovnali krok. Hanáci si sice zkraje poslední části ještě vzali vedení zpět, nicméně finiš patří Červenkovi a spol., kteří čtyřmi góly strhli vítězství na svou stranu. Branky: Červenka 2, D. Pavlůsek 2, Nohal. Třetiny 1:0, 0:1, 1:4.

UH. HRADIŠTĚ: Kašpárek (30. Jakubčík) - Řezníček, Beneš, Tischer, Jurásek, Lišaník, Kojecký, Škrabal - Červenka, Burša, D. Pavlůsek - Nohál, Kristek, T. Pavlůsek - Jurča, Kovář, A. Větříšek.

UH. BROD - Brumov-Bylnice 9:3

Broďané s přibývajícím časem stupňovali tempo hry a nakonec si proti odvěkému rivalovi s chutí zastříleli. Hlavně poslední třetina už chvílemi připomínala jejich exhibici. Třetiny 1:2, 3:0, 5:1.