Tři zápasy = devět bodů, skóre 10:0!

Slovácko Sport 24 / 05 / 2010

Fotbalisté od brodské Olšavy se mílovými kroky přiblížili k záchraně v divizi

Divizní fotbalisté Uherského Brodu udělali další krok k záchraně, kdy si u Olšavy poradili s Rosicemi a navlékli na vítěznou šňůru třetí korálek (skóre 8:0). O zaslouženém vítězství rozhodli už do přestávky. Vítězství slaví i záloha Slovácka, která pod novým koučem nezaváhala na půdě posledních Boskovic.
Uh. Brod - Rosice 2:0 (2:0)
Sestupová voda začíná Broďanům mizet zpod nohou, díky výhře nad Rosicemi se vypařila další značná část. „Soutěž můžeme dohrát relativně v klidu. Sice ještě pořád bojujeme o záchranu, ale přece jenom jsme získali důležité body,“ říká brodský trenér Lubomír Blaha.
Jeho armáda na domácím trávníku soupeře příliš nešetřila. V 18. minutě se přihlásil o slovo Bejtkovský, který si počíhal na odražený míč, a třebaže si na jeho střelu hostující brankář sáhl, skončila v síti. Ve 32. minutě přidal pojistku Petr Ligas, který si naběhl na roh a hlavou poslal míč za záda gólmana. „Když jsme vedli o dvě branky, soupeř už nás přestal zlobit,“ uvedl ke zbytku utkání Blaha. Přesto byla ještě k vidění nastřelená tyč hostů, kterou domácí oplatili stejnou mincí. Branky: Bejtkovský, Ligas.
UH. BROD: Ondrůšek - M. David, P. Ligas, Vrága, Čtvrtníček - Dvořák (70. Drápala), R. David, Daněk, Bejtkovský (80. Josefík) - Vacula (90. Kostelník), Lukeš.
Boskovice - Slovácko 4:5 (1:3)
Nový kouč zálohy Slovácka Anton Mišovec má za sebou úspěšnou premiéru. Jeho výběr na hřišti posledních Boskovic v divoké přestřelce vyhrál 5:4 a přerušil sérii porážek.
Na podmáčeném terénu měli hosté raketový start, když ve druhé minutě otevřel skóre Višváder. Jenže z vedení se neradovali dlouho, po nedůrazném odkopu Rumana, kdy míč zpomalil terén, přišel laciný vyrovnávací gól. Slovácko bylo trošku zaskočeno, ale postupně přebralo otěže a v závěru první půle dvakrát udeřilo. Po přímém kopu Poláka se hlavou prosadil Ruman a za dvě minuty se parádní ranou z hranice šestnáctky trefil Borusík. A když pak v 65. minutě zvýšil Višváder na 1:4, očekával se pohodový závěr. Ovšem domácí nerezignovali a zápas ještě zdramatizovali, o což se velkou měrou postaraly i zbytečné chyby Slovácka v defenzivě. Boskovičtí snížili na 3:4, ale pět minut před koncem je definitivně dorazil hlavičkující Dolina. Odpověď domácích už majitele tří bodů nezměnila. Branky: Višváder 2, Ruman, Borusík, Dolina.
SLOVÁCKO: Slovák - Polák, Ruman, Hesek, Višváder - Dolina (90. Malý), Čtvrtníček, Borusík, Semela - Sasín, Bančák (62. Ohnutek).

autor: ceh, hor