Tři zlaté pro domácí

Staré Město Sport 10 / 05 / 2010

Z vítězství se radoval i oslavenec Frank Mrázek

Silniční závod historických motocyklů, 8. ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře, Přeboru ČR třídy Klasik, jízd pravidelnosti sidecarů a závodu Mistrovství ČR supermono a poháru přírodních okruhů v kategorii do 125 a do 250 ccm přilákal do Starého Města 227 startujících. Do hlavního závodu se následně kvalifikovalo 210 jezdců z Německa, Slovinska, Rakouska, Slovenska a Česka. Celkem se bojovalo v deseti vypsaných kategoriích. Z domácích závodníků Motosportklubu vystoupal na stupínek nejvyšší Pavel Navrátil ve třídě Klasik do 250 ccm, který zároveň obsadil druhé místo v Poháru do 250 ccm GP. Ze zlatých věnců se radovala i posádka sajdy ve složení Petr Verbík a Marián Panáček. A v neposlední řadě i oslavenec Frank Mrázek, který v sobotu oslavil své 74. narozeniny a nadělil si dárek v podobě prvního místa ve třídě Klasik do 750 ccm. Karel Kalina si ve třídě Supermono dojel pro druhé místo. „Tento závod byl tradičně vyvrcholením dvoudenních závodů, kde o svém vítězství rozhodl favorizovaný Libor Kamenický. Nejrychlejším časem zajetým na jedno kolo se může pochlubit Němec Henrik Voit, kterému časomíra naměřila 1.43.754 min., při průměrné rychlosti 146,7 km/h,“ uvedl tajemník závodu Josef Mizera.

V kategorii klasik do 175 ccm zvítězil Klimek Eduard /MZ Vihur/ před Němcem Roscher Joachim­ /Yamaha AS Z/ a Běličem Lukášem /Kovrovec /175/. 9. Milan Šobáň jun., 12. Václav Holásek, 16. Karel Kalina.

V kategorii klasik do 250 ccm zvítězil Navrátil Pavel /Yamaha DS 7/ před Lubomírem Koudelkou /Yamaha TD 250/ a Jiřím Švihnosem­ /­Yamaha DS 7/

V kategorii klasik do 350 ccm zvítězil Koudelka Martin /Yamaha/ před Rakušanem Martinem Loichtem /Yamaha R5/ a Martinem Veselým /Yamaha R5/. 9. Marian Panáček, 11. Rostislav Lux, 15. Karel Matuš sen.,

V kategorii klasik do 500 ccm zvítězil Loučka František /Triumph Wilson/ před Janem Volákem /Honda CB 500/ a Pavlem Strapinou /Honda CB 500/

V kategorii klasik do 750 ccm zvítězil Mrázek Frank /Triumph Trident/ před Vavřínem Pátkem /Moto Guzzi V7/ a Petrem Kunzem /Honda/

V kategorii sidecary zvítězila dvojice P. Verbík + M. Panáček /Windle Yamaha 750/ před R. Bílý + M. Vorel /Suzuki 1000 Tamara/ a třetí E. Dolenc + S. Habat /BMW R100 RS/. 4. Pavel Šlezar+Michal Šlezar, 7. Karel Kalina+Radek Koňařík.

V kategorii Pohár SZM do 125 ccm SP zvítězil Nečesaný Petr /Aprilia RS 125/ před Radkem Lamichem /Aprilia RS/ a Hanákem Oldřichem /Aprilia 125/. Patnáctiletá Anežka Svobodová obsadila v 28 členném startovním poli velmi pěkné 5. místo. 10. Michal Šlezar, 12. Pavel Matuš, 22. Zdeněk Vítů, 25. Rostislav Lux.

V kategorii Pohár SZM do 125 ccm GP zvítězil Kolář Patrik /Honda/ před Němcem Steffenem Gramerem /Aprilia/ a Oldřichem Podlipným /Honda/

V kategorii Pohár SZM do 250 ccm SP zvítězil Dan Vysloužil /Suzuki RGV 250/ před Pavlem Jančíkem /Suzuki RGV 250/ a Janem Vysloužilem /Aprilia RS 250/. 10. Milan Šobáň sen.

V kategorii Pohár do 250 ccm GP zvítězil Němec Henrik Voit /Aprilia RS/ před Pavlem Navrátilem /Honda RS 250R/ a Jaroslavem Havrdou /Yamaha TZ 250/.

V kategorii Mistrovství ČR Supermono zvítězil Libor Kamenický /JAWA Mali/ před Karlem Kalinou /KATYAM 690/ a Němcem Danielem Zoernwegem /MZ724 Scorpion/. 9. Pavel Matuš