Tři zlaté věnce domácím

Staré Město Sport 10 / 05 / 2011

Ve Starém Městě se dařilo Matušovi s Navrátilem

Devátý ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře přilákal v jedenácti vypsaných kategoriích do Starého Města 269 závodníků nejen z Česka a Slovenska, ale i Německa, Slovinska a Rakouska. Po sobotních trénincích se do hlavního nedělního závodu kvalifikovalo 233 jezdců.
Silniční závod historických motocyklů Přeboru ČR třídy Klasik, JPHZM sidecarů, závod Mistrovství ČR supermono a pohár přírodních okruhů do 125 a do 250 ccm opět přilákal k závodní trati stovky diváků. Ozdobou startovního pole byl opět start světové legendy, německého jezdce Heinze Rosnera, a Františka Mrázka, jezdce domácího Motosportklubu Uherské Hradiště, který v těchto dnech slaví již své 75. narozeniny.
Nejrychlejší čas v tréninku 1.47.000 min. zajel německý jezdec Johanes Kehrer, v závodě tento rekord ještě vylepšil časem 1.45.000 min.
Vrcholem motoristického víkendu byla závěrečná jízda Mistrovství CR SUPERMONO, po několika vzájemných soubojích zvítězil nakonec německý jezdec s českou licencí Johanes Kehrer na stroji MZ, před loňským mistrem Liborem Kamenickým na stroji JAWA MALI a domácím vicemistrem Karlem Kalinou na stroji KATYAM 69.
Z domácích jezdců zlaté věnce vybojovali Karel Matuš junior a Pavel Navrátil. Prvně jmenovaný na Suzuki T500 v kategorii Klasik do 500 ccm a v kategorii volný Pohár do 250 ccm. Pavel Navrátil v kategorii Klasik do 250 ccm, stříbrné věnce pak v kategorii Klasik do 350 ccm a v kategorii volný Pohár do 250 ccm. Sajdkárová dvojice Karel Kalina a Radek Koňařík obsadil v jízdě pravidelnosti třetí místo.
Výsledky domácích jezdců: Klasik do 175 ccm: 5. Karel Kalina, 7. Václav Holásek, 9. Milan Šobáň sen., Klasik do 250 ccm: 19. Václav Holásek, Klasik do 350 ccm: 12. Rostislav Lux, 14. Pavel Matuš, Klasik do 750 ccm: 5. Frank Mrazek, Pohár 125 SP: 12. Jan Pospíšil, 15. Radek Koňařík, Pohár 250 SP: 14. Milan Šobáň sen., 19. Zdeněk Vítů, sajdkáry: 10. Pavel Šlezar a Michal Šlezar, 12. Petr Verbík a Marián Panáček, 14. Libor Karásek a Karel Rýdlo.

autor: sal, JM