Tříbodová odpustka za pohár

Uherské Hradiště Sport 13 / 09 / 2010

Slovácko si v ligovém duelu udobřilo své fanoušky dvougólovým vítězstvím nad Č. Budějovicemi

1.FCS - České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 41. Nestorovski, 90+3. Volešák.
ŽK: Volešák, Švancara, Nestorovski, V. Valenta - Laštovka, Hudson
Rozhodčí: Kocourek – Košec, Slavík (Ochotnický).
Diváků: 5 324
Slovácko: Filipko – Kuncl, Košút, R. Mezlík, Kubáň – Fujerik, Kordula, Volešák, Urbánek (20. V. Valenta, 87. Reinberk) – Švancara (81. Ondřejka). Trenér Miroslav Soukup.
Č. Budějovice: Kučera – Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka – Otepka, Lengyel, Černák (71. Stráský), Hudson (87. Šíma) – Ondrášek, P. Mezlík (62. Pecka).  Trenér Jaroslav Šilhavý.
Slovácko mělo a hlavně chtělo po reprezentační pauze co napravovat. Tížily je nejen dvě tříbrankové porážky, ale i vypadnutí a hlavně ostudný výkon v pohárovém utkání v Břeclavi. V prvním poločase sice dlouho nemohlo rozlousknout pozornou obranu Jihočechů, ale v jeho závěru připravil uzdravený Švancara gólovou hlavičku pro Nestorovského a tím otevřel další ofenzivní festival slováckého týmu. Ten gradoval ve druhé půli, kdy především útočné duo Švancara - Nestorovski bylo několikrát blizoučko ke vstřelení uklidňující branky. Povedlo se to až v nastaveném čase, kdy zakončil Nestorovského brejk do zcela odkryté obrany  Volešák ranou do prázdné brány.

Jak šly minuty:
5. V prvním náznaku šance byli hosté. Otépka před bránou centrovaný míč minul.
8. Po centru Volešáka pronikl do šestnáctky Nestorovski. Brankář Kučera včas vyběhl a domácího útočníka zblokoval.
17. Na Volešákův roh si naskočil Košút, který sice nehlavičkoval obránce, ale míč namířil jen do náruče Kučery.
27. Fujerik trefil z dálky jen boční síť. Podobně nepřesně mířil i na druhé straně P. Mezlík.
40. Švancara obral na brankové čáře o míč Laštůvku, s přehledem našel na malém vápně hlavu Nestorovského a bylo to 1:0.
43. Odražený míč po Valentově trestném kopu sedl přesně na nohu Volešákovi, jehož bomba mířila těsně vedle pravé tyče.
56. Domácí měli ve druhém poločase výrazný tlak, ale do brejku se dostali i hosté. Po centru z levé strany musel před Ondráškem zasahovat Filipko.
58. Rozhodčí odpustil hostům penaltu po zákroku Lenceviče na Fujerika.
66. Tlak Slovácka byl v těchto chvílích drtivý. Fujerikovu ránu do odkryté brány srazil v poslední chvíli Černák.
68. Křížný centr minul Valenta a Švancara nádherným volejem trefil břevno Kučerovy brány.
72. Hosté se dostali po dlouhé době za půlku a po Hudsonově střele zasahoval Filipko.
87. Nestorovski šel z poloviny hřiště sám na Kučeru, jenže místo kličky zvolil střelu, kterou hostující brankář nohama vyrazil.
90+2. V zoufalém tlaku hostí, do kterého se zapojoval i brankář Kučera, unikla dvojice Nestorovski - Volešák. Prvně jmenovaný míč potáhl a předložil gólovou přihrávku Volešákovi, který se nemýlil a definitivně potvrdil tříbodový zisk.