Tříbodový export

Sport 30 / 03 / 2011

Díky dvěma trefám Szmeka veze záloha Slovácka tři body

Třetiligoví fotbalisté 1.FC Slovácko vyrazili za záchranou tříbodovým exportem na půdě rovněž ohrožené Břeclavi. O parádní jarní premiéru se postaral útočník Radek Szmek, který v každém poločase zamířil jednou do černého.
Břeclav - Slovácko B 0:2 (0:1)
Ještě než se roztočily jarní odvety, zasáhly do pořadí v tabulce Vítkovice, které se odhlásily ze soutěže. Jejich výsledky byly anulovány, což Slovácko nijak neovlivnilo, neboť se Severomoravany na kunovické Bělince prohrálo 1:2.
O osudu souboje na Podluží rozhodl začátek a konec zápasu. V 9. minutě po rychlé kombinační akci a přihrávce Ondřejky pronikl mezi obránce do pokutového území Hlúpik, který zpětnou přihrávkou našel Szmeka, jenž zblízka nezaváhal. Slovácku narostla křídla a během celého zápasu soupeře nepustili do vážnějšího ohrožení Matalyhovy svatyně. Druhý hřebík do břeclavské rakve zatloukl pět minut před koncem opět Szmek, který po přihrávce od Daníčka ustál na polovině hřiště souboj s obráncem a po samostatném úniku poslal do Uh. Hradiště tři body. Branky: Szmek 2.
Záloha Slovácka v dalším vystoupení změří síly s béčkem brněnské Zbrojovky. Zápas má na kunovické Bělince výkop v 10.15.
SLOVÁCKO: Matalyha - Habanec, Reinberk, Starý, Nešpor - Hlúpik, Perůtka, Cissé (46. Daníček), Borusík (60. Franta) - Szmek, Ondřejka (88. Čtvrtníček).

autor: sal, AM