Tříbodový úder trval minutu

Slovácko Sport 23 / 09 / 2009

Fotbalisté Uherského Brodu slaví první vítězství, Slovácko B polklo třetí porážku v řadě

Konečně! Fotbalisté ČSK Uh.Brod smázli nulu v kolonce výher a odlepili se ze dna. Na domácí půdě udolali Boskovice 2:1. Záloha Slovácka se naopak po parádním rozjezdu trápí, prohrála už potřetí v řadě.
Uh. Brod - Boskovice 2:1 (0:0)
Premiérové vítězství Broďanů zařídil krátce po obrátce Vacula, který si během necelých dvou minut připsal dvě gólové přihrávky. Ve 47. minutě z ní profitoval hlavičkující Dvořák, o minutu později prolomil střelecké prokletí Lukeš. A Boskovičtí už pouze korigovali...
Domácí fanoušci už málem zvedali ruce nad hlavu v první půli, jenže Lukeš řítící se sám na brankáře je zklamal. Ani Ondrůšek nezahálel, jednu střelu vytěsnil na břevno a podruhé měl z pekla štěstí, když hosté po sóle napodobili Lukeše. Po hodině hry už ale kapituloval, když nejlepší muž na hřišti Vorlický z osmnácti metrů zakroutil balon do šibenice. A zbytek zápasu se proměnil v dobývání brodské brány, Šebestovi boys však tlaku nepodlehli a urvali tři body. Branky: Dvořák, Lukeš.
UH. BROD: Ondrůšek - Drápala, Vrága, Hroch, Kukuča - Daněk (40. Dvořák), Horňák, M. David, Slinták - Vacula (89. Trecha), Lukeš (67. Josefík).
Velké Meziříčí - Slovácko B 1:0 (0:0)
Záloha Slovácka po pětizápasové vítězné sérii spolkla už třetí hořkou pilulku. Tým oslabený o Grima, J. Čtvrtníčka a Kerbra se bránil zuby nehty. V sedmé minutě při něm stálo štěstí, když míč zastavila spojnice břevna a tyče. Do vedení mohl Slovácko dostat Ruman, ale branková konstrukce byla proti. V 55. minutě zahrával domácí tým roh, ale Slovácko zachránil na čáře Borusík. V závěru však hosty štěstí opustilo, domácí poslali do šestnáctky dlouhý centr a nikým neatakovaný Polák jej poslal do vlastní brány...
SLOVÁCKO: T. Fryšták - Polák, Ruman, Grabec, L. Čtvrtníček (60. Svízela) - Dolina (80. D. Fryšták), Borusík, Semela, Višváder - Sasín (82. Špoták), Pyclík

autor: hor, ceh