Třinecká facka nás musí probrat

Třinecká facka nás musí probrat
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 23 / 07 / 2014

Fotbalisté Slovácka si ke generálce pozvali druholigový Třinec, který se v loňské sezóně potácel spíše u dna Fotbalové národní ligy, a tak remíza 2:2 nebyla zcela jistě důvodem k oslavám ani pro kapitána týmu Libora Doška.
No, moc nám to nevyšlo. Dostali jsme facku a je důležité se z toho třepat a spadnout na zem, protože takhle se v lize hrát nedá.
Není nakonec lepší dostat facku v generálce než potom v ligové premiéře? Navíc mezi kumštýři se říká: nevydařená generálka - vydařená premiéra...

Kéž by to tak platilo. (hořký úsměv) Určitě jsme tak ale nehráli schválně, abychom dostali přes hubu. Bylo to ale opravdu špatné a já doufám, že si to každý uvědomuje. Máme týden na to, abychom se zlepšili.
V závěru utkání jste ale Třinec přitlačili a i vy osobně jste se dostal do řady zajímavých situací, když pominu vyrovnávací branku.
Máte pravdu, že druhý poločas byl lepší. První byl ale strašný. Sami se dostáváme dolů vlastníma chybama. Ke konci to bylo skutečně jakž takž, ale celkově to bylo špatné.
Provázely vás podobné chyby celou přípravou, anebo byl sobotní zápas výjimkou?
Doufám, že to není hlubší problém a že bude jen stačit, když si to hráči uvědomí. Každý má na hřišti zodpovědnost vůči sobě, vůči mužstvu, klubu, fanouškům a tu si musí uvědomit. Skutečně doufám, že to je jen v hlavách, a fakt věřím, že nám ten dnešní zápas pomůže.
Úvodní zápas se Slavií určitě nebude jednoduchý. Červenobílí budou v úvodu sezóny hodně nečitelným protivníkem. Řada změn v kádru, nový trenér...
Já myslím, že je to jedno. Je to vylosované na papíře a hraje se o stejné tři body jako v loňské sezóně. Je zbytečné nad tím přemýšlet. Karty jsou rozdány, my hrajeme doma a musíme chtít vyhrát.
Sledoval jste hráčské pohyby v kádru Slávie?
Nesledoval. Vůbec mě to nezajímá. Máme týden do zápasu a v něm se na Slavii připravíme. Oni měli generálku s Olomoucí, od nás tam určitě někdo byl, tak uvidíme, jaké poznatky přiveze. V první řadě se ale musíme připravit daleko lépe my.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace