Trio namočených v sestupu nyní bez bodů

Slovácko Sport 13 / 04 / 2010

Okresní přebor 19. kolo

Havřice - Nedakonice 3:2 (3:1)
Branky: 26., 35. Rachůnek T. I., 23. Masařík P. - 39. Trubačík M., 67. Šoustek P.
ŽK: 75. Masařík M. - 43. Sklenář J., 82. Jurášek M.
Diváci: 160.
Rozhodčí: Roman Bednář (8,4) - Patrik Blažek (8), Marek Slavíček (laik). Delegát utkání: Stanislav Karlík.
Havřice: Rachůnek T. - Vrága J., Šmotek V., Rachůnek T. I., Masařík P., Masařík M., Kubáň C. (80. Krajsa R.), Hráček A., Horňák J., Gajdůšek M., Doležálek D. (90. Vrága A.). Trenér: Vojtěch Gajdůšek.
Nedakonice: Ondřej M. - Trubačík M., Šoustek P., Sklenář J. (77. Bartošík J.), Maurer P. (84. Mazůrek F.), Král T., Klečka J., Jurášek M., Čagánek R., Beránek T. (61. Petek M.), Belák M. Trenér: Roman Sklenář.
Utkání se hrálo na nerovném terénu. Šance byly na obou stranách, ale gólmani stáli na správném místě. Ve 23. minutě po chybě při autovém vhazování se míče zmocnili domácí a po centru z levé strany hlavou otevřel skóre P. Masařík. O tři minuty později se po rohu se štěstím prosadil T. Rachůnek, který ve 35. minutěp řidal třetí branku. Zdálo se, že utkání je rozhodnuto, ale šest minut před půlkou byl faulován zbytečně ve vápně Belák a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Trubačík. Ve druhém poločase byli hosté lepším mužstvem, ale hra se odehrávala mezi vápny. V 67. minutě nezachytil domácí gólman Rachůnek lehký míč, vyrazil jej pouze před sebe a Šoustek měl již lehkou práci. 3:2. V 75. minutě mohli domácí již rozhodnout, Rachůnkova střela skončila na horní tyči a dorážející Kubáň Ondřeje nedokázal ve vyložené šanci překonat.
Nejlepší hráči: Tomáš Rachůnek - Mário Belák

Jarošov - Traplice 1:0 (0:0)
Branky: 59. Kaštánek J.
ŽK: 19. Zajíc T., 80. Malina L., 87. Kolaja L. - 75. Březina P., 92. Kolínský T.
Diváci: 130.
Rozhodčí: Adam Mikulášek - Jiří Dolinský, Lubomír Bobčík (laik).
Jarošov: Ševčík J. - Zajíc T., Strapina R., Malina L., Kolaja L., Kaštánek M., Kaštánek J. (81. Žáček M.), Grebeníček P., Bartoň P. (32. Malina J.), Mikuš M., Rak M. (62. Sedláček V.). Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Slavík J., Matoušek M., Kolínský T., Kamarád J. (63. Růžička J.), Hudec M., Gelien R., Čevela O., Březina P., Škarek L. Trenér: Jan Růžička.
Utkání probíhalo za mírného větru, jehož výhodu měli v první půli domácí. V 15. minutě střílel přes branku domácí Strapina, o pět minut později mířil vedle klece hostující Březina. Ve 30. minutě se domácí dožadovali penalty, ale jejich touha vyslyšena nebyla. Druhý poločas začali aktivněji domácí a v 59. minutě šli do vedení, když Jakub Kaštánek s pomocí větru překonal Vávru. Hosté se snažili vyrovnat, ovšem domácí gólman Ševčík svým výkonem byl proti. I když domácí měli další šance, zvýšit vedení se jim už nepodařilo a připsali si tři body za hubené vítězství, i když za předvedený výkon by mužstvům slušela remíza.
Nejlepší hráči: Roman Strapina - Jaroslav Slavík

Kostelany n. M. - Tupesy 4:0 (4:0)
Branky: 13. Ventrča J., 19. Mojžíš Julius (p), 43. Panáček R., 45. Dvouletý R.
ŽK: 85. Ventrča J. - 3. Molek S.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Jiří Nožička (laik), Jiří Vávra (laik).
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Tomašů M. (56. Procházka L.), Šťastný T., Šimík D., Panáček R., Mojžíš J., Mojžíš J., Marek D., Gabriel P., Dvouletý R. (77. Chmelař D.). Trenér: Antonín Samsonek.
Tupesy: Hurdes V. - Večeřa L., Vávra P., Vávra O., Vaculík L. (62. Hruška J.), Tříska M., Molek S., Kubíček T., Knap M., Chramcov B., Bureš R. Trenér: Tomáš Kubíček.
Za chladného aprílového počasí se diváci dočkali úvodní branky ve 13. minutě, kdy hlavou vymetl šibenici domácí kapitán Ventrča. V 19. minutě fauloval hostující obránce Šimíka a z následné penalty upravil Julius Mojžíš na 2:0. Pak se však z kopaček domácích vytratila přesnost, hosté hru vyrovnali, avšak cestu ke vstřelení branky si příliš komplikovali. Závěračná pětiminutovka prvního dějství poznamenala celý zbytek utkání. Nejprve ve 43. minutě vstřelil třetí gól domácích Panáček a ve 45. mimnutě uzavřel gólový účet Dvouletý. Druhý poločas přinesl vyrovnaný průběh hry, obě mužstva se dostala do nadějného zakončení, avšak střelcům na obou stranách zvlhl prach, a tak se sto přítomných diváků gólu už nedočkalo. Obě mužstva přistoupila k utkání v duchu fair-play, rozhodčí ukázal pouze dvě žluté karty.
Nejlepší hráči: Josef Vávra - Michal Knap

Nezdenice - Břestek 3:1 (2:1)
Branky: 45., 86. Kociňák J., 8. Sviták P. - 26. Zámečník M.
ŽK: 20. Uličník J., 91. Bušo J. - 45. Lahola I.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Tomáš Tureček, Petr Vápeník (laik).
Nezdenice: Malaska T. - Uličník J., Sviták P. (71. Adámek R.), Šmíd J., Šašinka O. (87. Jančařík J.), Liška M. (57. Marek P.), Kolínek R., Kolínek L., Kociňák J., Kalina P., Bušo J. Trenér: Libor Kolínek.
Břestek: Koryčánek V. - Zelinka P., Zámečník M., Sonntag P., Matoušek M., Lahola I., Frühauf R., Engler I., Čagánek P., Andrýsek M., Stuchlík J. Trenér: Lubomír Jegla.
Lepší vstup do zápasu měli domácí, ale Svitáka vychytal Koryčánek. Poté kopali Nezdeničtí roh, který se odrazil ke Svitákovi a ten si tentokrát věděl rady. Od tohoto okamžiku převzali iniciativu hosté a byli lepším mužstvem. Ve 26. minutě Kolínek špatně zpracoval míč před pokutovým uzemím a hostující Zámečník se před Malaskou nemýlil. Ve 45. minutě přišel faul hostujícího Laholy před pokutovým územím, na následný trestný kop Buša si na malém vápně naběhl Kociňák a měnil skóre na 2:1. Ve 2. poločase podalo hostující mužstvo odevzdaný výkon a hru nechali na soupeři. Do největších šancí domácích se dostával Bušo, ale jeho střely se do branky nevešly. V 86. minutě zahrál dlouhý aut Adámek, na který si v pokutovém území naběhl Kociňák a hlavou zvýšil na 3:1. Hosté si vážnější šance ve 2. poločase nevytvořili a zasloužená výhra patří domácím.
Nejlepší hráči: Jiří Bušo - Michal Zámečník

Nivnice - Drslavice 1:1 (0:1)
Branky: 86. Skočovský D. (p) - 19. Šrámek M.
ŽK: 42. Hladiš M., 68. Šimek J. - 85. Vacula P., 87. Bureš P.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Tomáš Tureček (8) - Lukáš Libosvár, Václav Tomanec (laik). Delegát utkání: Miroslav Staňa.
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Skočovský D., Šimek J., Ryšávka F. (37. Hladiš M.), Nuzík P., Křeháček M. (57. Popelka P.), Krajčovič Z., Karlík J. (56. Mudrák P.), Bortel L., Boďa M. Trenér: Ladislav Kalina.
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M. (75. Lux R.), Vacula P., Šrámek M.(80), Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Kupec M., Kopták R. (58. Ševčík P.), Dýmal P., Bureš P. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Utkání se hrálo na perfektně připraveném terénu za svižného tempa s minimem šancí na obou stranách. V 15. minutě po rohu zahrozil Skočovský, ale mířil vedle. Pak se dostali ke Slovu hosté, kteří Šrámkem otevřeli skóre. Zbytek poločasu se odehrával mezi šestnáctkami. Do druhé půle nastoupili domácí s touhou změnit výsledek. V 65. minutě se neprosadil Hladiš, v 76. jej napodobil Skočovský. Za hosty se ke hlavičce dostal Mikulinec, ale také se branky nedočkal. V 82. minutě chtěl z půlky nachytat brankáře dýmal, Koktavý však vytlačil míč na roh. V 86. minutě zahrávali domácí roh, obrana zahrála rukou a následnou penaltou srovnal Skočovský.
Nejlepší hráči: Dušan Skočovský - Miroslav Šrámek

Os. Lhota - Boršice u Bl. 2:1 (2:1)
Branky: 19. Štergenich P., 26. Bachan O. - 24. Ježek T.
ŽK: 61. Štergenich J., 86. Kusák M. (Os. Lhota).
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Petr Hanáček (laik), Zdeněk Doležal (laik).
Os. Lhota: Janás O. - Zbořil S., Zbořil F., Štergenich P. (91. Malušek V.), Štergenich J., Matuštík T. (78. Halač J.), Kusák M., Jurčeka J., Doležal M., Bachan O. (79. Žajdlík M.), Hubík M. Trenér: Josef Dominik.
Boršice u Bl.: Hlůšek P. - Zimčík R., Stojaspal M., Nožička J., Němeček R. (87. Ježek J.), Kusenda P., Ježek T., Hotař M., Halík M., Gal J., Bobčík J. Trenér: Antonín Ježek.
V Ostrožské Lhotě se za ideálního počasí hrál solidní fotbal. První poločas byl vyrovnaný, nejprve domácí nastřelili břevno. V 19. minutě domácí opět nastřelili břevno, ale Štergenich se rybičkou vrhl po míči a dopravil jej za záda bezmocného Hlůška. Hosté se nevzdali a z přímého volného kopu ve 24. minutě Ježek překonal brankáře. 1:1. O tři minuty později domácí Bachan nekompromisní ranou strhl vedení na stranu domácích. Do konce poločasu se už nic vážného nestalo. Do druhé půle hosté nastoupili s větším odhodláním, měli i šance, ale ty ztroskotaly ještě před vápnem a také na vychýlené mušce. Hosté byli lepší, ale fotbal se hraje na branky, a tak domácí vyhráli výsledkem 2:1.
Nejlepší hráči: Patrik Štergenich - Marek Hotař

Polešovice - Bánov 5:0 (2:0)
Branky: 49., 56., 85. Martykán M., 33. Janík M., 34. Hasoň J.
ŽK: 3. Janík M., 71. Hasoň J., 90. Martykán M. - 2. Polanský L., 13. Kočica M.
Diváci: 90.
Rozhodčí: Tomáš Kostelník - Jan Červinka (laik), Břetislav Polanský (laik).
Polešovice: Andrýsek J. - Svoboda O., Martykán M., Kotek R., Korvas Z. (27. Hasoň J., 75. Hasoň D.), Kordula T., Janík M. (69. Patka J.), Černoch M., Běhávka J., Bednařík J., Bartošík R. Trenér: Karel Přibyl.
Bánov: Velecký O. - Švehlík J. (29. Machalík V.), Polanský L., Pavlíček A., Mahdalíček P. ml., Mahdal P., Mahdal L., Koktavý L., Kočica M., Guryča R., Dalajka M. (69. Mahdalíček J.). Trenér: Josef Vasilijevič.
Ve studeném větru si při losu lépe zvolili stranu domácí, čehož využili a díky tomu vstřelili dvě úvodní branky utkání. Nejprve si ve 33. minutě po rohu na míč nejvýše vyskočil Janík a otevřel skóre. O minutu později zvýšil střídající Hasoň, který se nádherně s pomocí větru trefil z 25 metrů. Do konce poločasu už hosté neinkasovali a tlaku domácích se ubránili. Při odchodu do kabin neudržel nervy na uzdě hostující Kočica a z hrací plochy zamířil rovnou do sprch. Druhá půle byla již zcela v režii domácích, hned ve 49. minutě zvýšil Martykán střelou, která sice neměla razanci, ale přes zakrytý výhled skončila v síti Veleckého. O deset minut později při podobné situaci přízemní střelou zvýšil na 4:0 Martykán, který pět minut před koncem dovršil hattrick. 5:0.
Nejlepší hráči: Martin Martykán - Lukáš Mahdal