Triumf Ořechova, Zlechov zkolaboval na penalty

Staré Město Sport 22 / 07 / 2020

Fotbalisté TJ Sokol Ořechov vyhráli přípravný turnaj čtyř týmů ve Starém Městě, když ve finále porazili domácí Jiskru 2:0. I když je triumf svěřenců kouče Jaroslava Hastíka překvapivý, radovali se zaslouženě. Soupeře totiž od většího výprasku zachránil jen gólman Vanda.

„Finále bylo třešničkou na dortu, diváci viděli kombinační fotbal, hrálo se ve vysokém tempu. Kluci mě potěšili hrou i nasazením, soupeři nedali v podstatě žádnou šanci. Jeho gólman nám naopak chytil ještě tři čtyři jasné góly,“ komentoval finálové vítězství Jaroslav Hastík, trenér Ořechova. Jeho tým udeřil už od prvním minuty, když prudký centr na zadní tyč zametl do sítě Hynčica, a pojistku přidal ještě v prvním poločase (hrálo se 2x 35 minut) z brejku Kowalík.

Ořechov na Širůchu představil dvě nové tváře - gólmana Matěje Posoldu z Nedakonic a Jakuba Kuchaře z Kyjova. To Staroměstští se potýkali s absencemi v obraně, ve které chyběl i pilíř Martinec. „Vyhráli jsme zaslouženě, soupeře jsme nepustili do jediné vážnější šance. Kluci předvedli nejlepší výkon za půldruhého roku, co jsem u týmu,“ pochválil svěřence Hastík.

Překvapení se zrodilo i v bitvě o třetí místo, kterou nakonec ovládly Jankovice. Zlechovští, na jejich lavičce zažil premiéru kouč Jan Kameník (vystřídal Jana Růžičku - pozn. autora), totiž naprosto vyhořeli na pokutové kopy. Z pěti neproměnili ani jeden - dvakrát netrefili branku, jednou rozezvonili tyčku a dvakrát se vyznamenal brankář Remeš. Paradoxně oba góly v zápase se zrodily právě z pokutového kopu… „Věřím, že se z turnaje stane tradice,“ přeje si Hastík.

Zrcadlo výsledků: Staré Město - Zlechov 3:1 (0:1), Ořechov - Jankovice 4:1 (3:0), Kowalík, Hynčica, Šesták, Trlida z pen., o 3. místo: Zlechov - Jankovice 1:1 (1:1), na pen. 0:2, finále: Staré Město - Ořechov 0:2 (0:2), Hynčica, Kowalík.