Triumf Sklenáře a Stromšíka

Uherské Hradiště Sport 26 / 08 / 2013

Prvoligoví atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště ve čtvrtém kole v Břeclavi obsadili až předposlední sedmé místo, když nasbírali pouhých 49 bodů. O největší bodový úlovek se postarala trojice Václav Vlček, Zdeněk Stromšík a Martin Sklenář, kteří dohromady získali pětatřicet bodů.
Za mírného, ale vytrvalého deště potvrdil neporazitelnost Zdeněk Stromšík, který s přehledem vyhrál rozběh (11,11 s.) i finále běhu na 100 metrů, když cílovou pásku protnul v čase 10,73 s.
Václav Vlček, který se specializuje spíše na trať 400 a 800 metrů, v konkurenci sprinterských specialistů vyhrál finále B v čase 11,30 sekundy.
Na čtyřstovce pak Vlček až do posledních metrů bojoval o prvenství, aby se nakonec poklonil jen před výkonem juniorského mistra republiky Holibky. I tak je ale dosažený čas 49,82 s. druhým nejrychlejším v jeho kariéře.
Triumf slavil i oštěpař Martin Sklenář, který 800 gramů vážící nářadí poslal do vzdálenosti 63,10 metru, na což soupeři nedokázali zareagovat. Potěšitelný byl i šestibodový zisk Radka Hrabince na 400 metrů překážek.
Bodový zisk atletů Uh. Hradiště: Václav Vlček 13, Zdeněk Stromšík 11, Martin Sklenář 11, Radek Hrabinec 6, Patrik Kočenda 3 (100 m -10. místo, 200 m - 9.), Robert Sklenář 3 (oštěp - 8.), Jakub Janíček 1 (3 000 m - 10.), Jan Moštěk 1 (400 m - 10.).