Triumf Stromšíka a čtyři stříbrné

Uherské Hradiště Sport 19 / 08 / 2016

Zlatou a čtyři stříbrné medaile vybojovali na Velké ceně Opavy atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště. O nejcennější kov se postaral sprinter Zdeněk Stromšík, člen trenérské skupiny Vlčí smečka, který časem 10,70 s. vyhrál závod na 100 metrů. Ze stříbra se radovali Kateřina Vávrová, Lenka Brázdilová a David César.
Jedenadvacetiletý Stromšík se postavil na start po šestitýdenní intenzivní přípravě a za opasek si pověsil skalp vítkovického Kolarčíka, finalisty letošního mistrovství republiky, kterého porazil o 19 setin sekundy. Až čtvrtý skončil jeden z favoritů Ukrajinec Sergej Borodin, jehož specialitou je však 400 metrů.
Vlčí smečka měla v ohni ještě dvě ženská sprinterská želízka. Kateřinu Vávrovou a Štěpánku Kolářovou.
Vávrová otestovala formu na stovce i dvoustovce a pokaždé doběhla na druhém místě v průměrných časech 12,31 s. a 24,93 s., když se vždy poklonila před českou reprezentantkou Janou Slaninovou z Vítkovic. „Kačka na tréninku předváděla neskutečné časy, takže jsem očekával trošku jiný čas, ale věřím, že zrychlení je jen otázkou času,“ reagoval Jaroslav Vlček, veleúspěšný kouč Vlčí smečky.
Kolářová zaběhla stovku v třetím nejrychlejším čase kariéry (12,76 s.), když na slovenskou semifinalistku dorosteneckého mistrovství Evropy Garčárovou ztratila jen 16 setin sekundy, a skončila pátá. Na dvojnásobné trati si o jedno místo polepšila. „Štěpánka zaběhla velmi slušný čas 25,66 sekundy, což je její druhý nejrychlejší výkon kariéry,“ zdůraznil Vlček, kterého potěšilo i stříbro Davida Césara ze čtyřstovky (49,68 s.). Nestačil jen na Borodina z Ukrajiny.
Čtvrtou stříbrnou medaili do sbírky hradišťských atletů přidala trojskokanka Lenka Brázdilová, která výkonem 11,43 metru nestačila jen na Harasimovou z brněnského Olympu.