Triumf suverénní Myjavy, Broďanky přepsaly historii

Uherský Brod Sport 23 / 12 / 2019

Fotbalistky Spartaku Myjava se dočkaly a poprvé v historii mezinárodního Vánočního halového turnaje v Uherském Brodě zvedly nad hlavu vítěznou trofej. Jejich cesta na vrchol byla naprosto suverénní, když porazily všechny soupeře při impozantním skóre 53:2! Domácí ČSK Uherský Brod obsadil v silné konkurenci dělené páté místo.
„Myjava byla naprosto bezkonkurenční, potvrdila roli vysokého favorita. V každém zápase bylo znát, že strašně chtějí konečně vyhrát. V minulosti jim totiž prvenství několikrát uniklo doslova o vlásek,“ uvedl Petr Zpěvák, hlavní pořadatel a sekretář žen ČSK Uherský Brod. Myjava měla v kádru několik hráček, které v Brazílii vybojovaly titul mistryň světa v malém fotbale. „Hrát s nimi byla pro naše holky čest a obrovská škola,“ poznamenal sekretář. Slovenky si kromě poháru a věcných cen odvezly i finanční prémii 10 tisíc korun.
Nadvládu fotbalistek z „Metropole pod slámou“ podtrhl druhým místem výběr juniorek, který sice v základní skupině skončil až třetí, ale ve finálové části dvoudenního turnaje manko smazal. O majitelkách bronzových medailí rozhodl mezi Topoľčany a NMŠK Bratislava vzájemný zápas, který vyhrály 1:0 vyslankyně Nitranského kraje. Ještě dramatičtější byl souboj na dálku o 5. místo, který nakonec vyzněl nerozhodně. Jelikož domácí ČSK i Trenčín měly stejný počet bodů a jejich vzájemný duel skončil plichtou 2:2, pořadatelé se rozhodli jim přiřadit společné 5. místo. „V silné konkurenci slovenských týmů jsme dosáhli historicky nejlepšího umístění na turnaji. Páté místo je skvělým výsledkem, všechny hráčky zaslouží obdiv a poděkování za příkladnou bojovnost,“ smekl Zpěvák.
Nejlepší hráčkou svěřenek kouče Jana Gazdíka byla vyhlášena Juanny Jenny Chovancová. Miss turnaje pak byla zvolena její spoluhráčka Lenka Kučerová.
Zrcadlo výsledků, zákl. skupina B: ČSK Uh. Brod - Dúbravka 1:1, Chovancová, - Topoľčany 0:1, - Bezměrov 3:1, Jurčová, Eliášová, Chovancová, - Svätý Jur 0:2, finálová skupina: ČSK Uh. Brod - Trenčín 2:2, Dufková, Chovancová, - Veverky 1:0, Dufková, - Myjava jun. 0:2, - Bratislava 2:2, Dufková 2, - Myjava ženy 0:5.

autor: ceh, sch