Triumf Žáka, Vozár třináctý

Smraďavka Sport 08 / 08 / 2019

Bikeři obsadili Lázně Leopoldov a okolní chřibské lesy, kterými vedla trať závodu MTB Maraton Amtech-Juvacyklo. Hlavní 56 kilometrů dlouhou trasu zvládl nejlépe Pavel Žák z Kolovna KM-BT Morkovice, který projel cílem v čase 2:10,26 hodiny. Trojlístku pronásledovatelů nadělil bezmála dvě minuty.
„Závodem jsme navázali na Juvacyklo-Twister Maraton, který jsme pořádali v minulosti. Věřím, že MTB závod se v regionu stane tradicí,“ přeje si Václav Jurák, člen pořadatelského týmu, který pro závodníky připravil unikátní trať.
A tak není divu, že ve dvou kategoriích - na 56 a 25 km - se na start postavilo 166 bikerů, včetně devatenácti žen. „O trati jsme hodně přemýšleli. Vsadili jsme na neprofláknutá místa Chřibů, hlavně směrem ke Kyjovu, a snažili se, aby byla sjízdná pro všechny, od profíků po hobby závodníky. A jak je naším zvykem, okořenili jsme ji ještě malou nestandardní časovkou, která prověřila nejen převodový rozsah kol,“ uvedl Jurák.
Hlavní závod na 56 kilometrů vyhrál Pavel Žák z Morkovic, jako nejlepší z regionálních borců dojel David Vozár z Uherského Hradiště, jedoucí za pořádající Juvacyklo Team. Do cíle dojel třináctý, se ztrátou sedmnácti minut na vítěze.
Kratší trať ovládl Maxim Lakota z TUFO Cyklozákladny Otrokovice, který cílem projel v čase 58:47 minuty, když v závěrečném spurtu porazil o pouhé dvě sekundy Martina Petrů z Force Fojtík Head Teamu. Třetí byl Zdeněk Váňa z LY-KO Chřiby. Z „domácích“ borců byli v elitní desítce dva - osmý Michal Janováč (CK Salaš - Slovácká kolovna) a desátý Martin Novák (Březolupští bajkeři).