Triumfoval Prostiňák

Buchlovice Sport 26 / 10 / 2009

Vítězstvím Davida Prostiňáka z Uherského Hradiště skončil čtvrtý díl populární série Janáček Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska. Dvacátý hráč průběžného žebříčku ve finále udolal Michala Kotáska z Kunovic, který se na okruhu představil vůbec poprvé.
„Prostiňák měl ve finálové bitvě drtivý nástup, vedl 7:0, ale nakonec o vítězství ještě tvrdě bojoval. Soupeř se totiž vzpamatoval, výrazně manko stáhl, jenže na otočku už neměl dostatek času,“ komentovala závěrečný zápas Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice. Třetí místo obsadil Pavel Fridrich z Uh. Hradiště.
Favorité pod hradem Buchlovem v sobotu pohořeli, lídr Grand Prix Antonín Mach i druhý Tomáš Bukvald skončili hned v prvním vyřazovacím kole. „Ještě větším překvapením, ale příjemným, je čtvrté místo nejmladšího z rodu Brziců Michala,“ říká Horáková, která v první pětce marně hledala domácího hráče, což už dlouho nepamatuje. Nejlepším z Buchlovických byl až na šestém místě Jiří Sonntag, který se tak posunul na druhé místo žebříčku.
Součástí turnaje byl i premiérový ročník drakiády, zápolení vyhrál hradišťský Denis Fridrich s drakem Petangáčem.
Zrcadlo výsledků, 4. turnaj: 1. Prostiňák (Uh. Hradiště), 2. Kotásek (Kunovice), 3. Fridrich (Uh. Hradiště), 4. M. Brzica, 5. Petr Kolařík (oba Boršice). Průběžné pořadí Grand Prix: 1. Antonín Mach (Uh. Hradiště) 64, 2. Jiří Sonntag (Buchlovice) 47, 3. Tomáš Bukvald (Boršice) 43.