Trojbojaři Slovácké brali zlaté medaile

Uherské Hradiště Sport 18 / 06 / 2014

Nejmenší atleti Slovácké Slavie Uh. Hradiště zazářili v krajském přeboru přípravek. V konkurenci pěti oddílů dosáhli šesti medailových umístění (3-2-1).
Trojboj mladší kategorie (ročník 2005-06) se stal jednoznačnou záležitostí Slovácké. Z vítězství se radoval Filip Hanáček před Jakubem Jančou a Šimonem Pekařem. „Jen nezdařený skok daleký vyřadil z boje o medaile Jana Resslera, který nakonec skončil šestý. Hned za ním pak zakotvil Šimon Súkaný,“ doplnil Lubomír Tomeček, trenér talentovaných atletů. Dívky stejného ročníku nebyly tak úspěšné, ale 5. a 8. místo dvojčat Bříštělových a sedmé místo Jasmíny Grebeníčkové je příslibem do budoucnosti.
V nejstarší kategorii dívek byla suverénní Jana Polášková, která vyhrála běh na 50 m a hod kriketovým míčkem. Jen centimetr v dálce ji dělil od vítězství ve všech disciplínách trojboje. Mezi nejmenšími stojí za zmínku druhé místo Šimona Grebeníčka.