Trojkový koncert Formánka!

Uherské Hradiště Sport 08 / 02 / 2012

Broďané jsou zachráněni

Mise basketbalistů Spartaku Uherský Brod je splněna! I kdyby poslední čtyři zápasy prohráli, o druholigovou příslušnost už je nikdo nepřipraví, skončí nejhůře na desáté příčce. S černým scénářem však Mikelovi boys nepočítají, hodlají se udržet v horní polovině tabulky a třeba si i vylepšit loňské páté místo.
Kroměříž - Uh. Brod 81:70
Broďané vyrazili na Hanou bez nemocného Miroslava Mrlíka a Vladimíra Povolného, který se omluvil z rodinných důvodů. I tak ale odstartovali na jedničku, když čtyřmi trojkami v první čtvrtce soupeři utekli na 18:25 a vedení si udrželi až do poločasu. Jenže třetí desetiminutovku vůbec nezvládli... „Kluky jsme upozorňoval, že domácí neprodají kůži lacino, potřebují body k záchraně. A mé obavy se potvrdily,“ komentoval obrat brodský lodivod Miroslav Mikel. Jeho výběr se nevyrovnal s celoplošnou obranou, kupil chyby v rozehrávce a Hanáci do jeho obroučky sázeli jeden míč za druhým. Do poslední čtvrtiny tak spartakovci šli s pětibodovým mankem (58:63). „Na nečekaný obrat jsme už nedokázali zareagovat. V osmi lidech nám navíc v závěru rychleji docházely síly,“ posteskl si Mikel. Body: Dostál 22, Formánek 20, Kaša 14, Šácha 7, Mikel 4, Kratěna 3. Poločas 31:39.

Val. Meziříčí - Uh. Brod 75:95
Na Valašsku se už Spartak představil v plné zbroji a na palubovce to bylo znát. „Jelikož jsme domácí od začátku nepustili do vedení, v jejich řadách se zabydlovala nervozita. I oni totiž stále ještě nemají jistotu setrvání v soutěži,“ všiml si Mikel, jehož armáda byla naopak psychicky na koni. V pohodě hrál především Zdeněk Formánek, který už v první části rozehrál svůj trojkový koncert. A nakonec domácím ukázal 9 „árií“... „Byl prostě k neudržení, to se pak snadno vyhrává,“ usmívá se Mikel. O osudu zápasu nakonec rozhodl začátek třetí části, ve kterém Broďané během dvou a půl minuty utekli na dvacetibodový rozdíl! Vývoj s Valachy natolik zacloumal, že už se nezmohli na kloudnou odpověď. Unikem je 14 hostujících trojek. Body: Formánek 36, Kaša 19, Dostál 11, Kratěna 7, Pršala 6, Novotný 6, Mikel 5, Mrlík 5. Poločas 39:47.