Trůn obhájil Hikl, soupeři smekají

Buchlovice Sport 16 / 06 / 2020

Nic nového pod sluncem. Vítězem letošního zkráceného ročníku Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska se stal opět Karel Hikl z Boršic, který ovládl pět ze šesti turnajů pod majestátným hradem Buchlovem. V závěrečném klání ve finále spláchl domácího Jiřího Sonntaga, třetí skončil boršický Tomáš Bukvald.

Koulaři obvykle absolvují deset turnajů, ale letos nejen jim udělala čáru přes rozpočet pandemie koronaviru. „Bohužel jsme kvůli vládním opatřením čtyři turnaje vypustili, ale i kdyby si jich hrálo dvacet, tak na konečném výsledku to stejně nic nezmění. Karel Hikl je totiž nepřekonatelný,“ smekla po derniéře Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Pétanque klubu Stříbrné kule Buchlovice.

Nejstarší muž seriálu totiž ovládl pět ze šesti odehraných turnajů, nevyhrál jen úvodní kapitolu. Dvakrát ve finále porazil Petra Kamenického, třikrát Jiřího Sonntaga. „Když vyhrál počtvrté za sebou, říkali jsme mu, že je dobrý jako Karel IV. Ale po páté výhře by před ním smekl i císař. Je prostě nejlepší,“ řekl s obdivem Sonntag, který obsadil druhé místo v závěrečném turnaji i celkovém pořadí. „Už bych asi měl nechat vyhrávat i mladší. Ale měli by to moc jednoduché, kdybych skončil. No, uvidíme,“ vzkázal soupeřům dvaasedmdesátiletý král pétanque Slovácka pro rok 2020.

Třetí skončil v konečném žebříčku Pavel Fridrich z Uherského Hradiště.

Na nejlepších šestnáct koulařů ještě čeká tradiční závěrečný turnaj TOP 16, který je na pořadu v sobotu 27. června. Ostatní se mohou zapojit do klání příchozích.

Zrcadlo výsledků, 6. turnaj: 1. Karel Hikl (Boršice), 2. Jiří Sonntag (Buchlovice), 3. Tomáš Bukvald (Boršice), 4. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště), 5. Jaroslav Janík (Boršice), 6. Alena Horáková (Buchlovice). Konečné pořadí Grand Prix 2020: 1. Karel Hikl 213, 2. Jiří Sonntag 196, 3. Pavel Fridrich 190, 4. - 5. Miroslav Horák, Petr Kamenický shodně 174 (oba Buchlovice).

autor: ceh, joh