Tučňáček pro Michalčíkovou

Uherský Brod Sport 10 / 02 / 2012

Plavkyně Štěpánka Michalčíková ze Spartaku Uh. Brod zazářila na tradičních závodech Brněnský tučnáček (ročník 2002 a mladší). V konkurenci třiatřiceti oddílů nenašla přemožitelku a naprosto zaslouženě zvedla nad hlavu vítěznou trofej.
„Štěpánka naprosto dominovala, každý start proměnila ve zlatou medaili,“ neskrývala spokojenost Renata Krůželová z uherskobrodského plaveckého klubu. Pod Špilberkem se přitom představilo 33 oddílů, včetně zástupců z Maďarska, Německa a Slovenska.
Ve stejné kategorii jako Michalčíková sbírala zkušenosti i Žaneta Žáčková, která ve všech disciplínách skončila v první polovině startovního pole.
Tři želízka v ohni měli Broďané v nejstarší kategorii (ročník 2002). Největšího úspěchu dosáhla Šárka Kadlecová, která na trati 50 metrů prsa obsadila dělené druhé místo. Anna Vítová ani Barbora Březinová na bednu nevystoupily.
Chuť si však spravily ve štafetě na 4x50 metrů, kde společně se Štěpánkou Michalčíkovou a právě Šárkou Kadlecovou vybojovaly cenný bronz.