Tvrz zůstává nedobyta!

Veselí nad Moravou Sport 01 / 03 / 2010

Nejlepší střelkyní zápasu Fleková, mezi tyčemi se opět objevila Černá
Osmnácté kolo interligy házenkářek svedlo dohromady tradiční rivaly z Veselí nad Moravou a Zlína. Z výhry se radoval domácí celek, avšak soupeřky odešly se vztyčenou hlavou. Po dlouhé době se na celý poločas objevila mezi tyčemi brankářka Lenka Černá.
Veselí - Zlín 33:29 (18:15)
Druhý nejhorší český celek v tabulce nezačal na palubovce úřadujících mistryň špatně. V devatenácté minutě svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 10:10, ale Zlíňanky si vybraly hluchý úsek, během něhož pětkrát inkasovaly. Veselanky se dostaly na koně, a třebaže soupeřky ukrojily z manka, domácí tým měl stále navrch. Lví podíl na tom nese tandem rychlíků Súkenníková, Chmelařová, který se dostával do brejků. Své si odehrála opora Fleková, jež se s osmi trefami stala nejlepší střelkyní utkání.
Po obrátce se do branky Veselí postavila po zranění zotavená Lenka Černá, která se prezentovala několika pěknými zásahy. Na opačné straně úřadovala bývalá gólmanka panenek Vyhlídalová, jež bývalým spoluhráčkám mnohdy dělala problémy. Zlínu to však nebylo nic platné, neboť si opět vybral slabou chvilku, v níž družstvo Petera Sabadky odskočilo na sedmibrankový rozdíl. Hostující tým se držel zuby nehty a dotáhl se na tři zásahy, ale to bylo z jeho strany vše. Z výhry se radovalo Veselí, které stále drží druhé místo v interligové tabulce hned za Slavií Praha, již přivítá za dva týdny na své půdě. Navléknou Veselanky na šňůru neporazitelnosti desátý vítězný korálek?
Sedmičky 6/3:8/6, vyloučení 3:3. Rozhodčí Bečička, Horák, 300 diváků.
VESELÍ: Černá, D. Zvoničová - Kratochvílová, Velanová, Jandásková, Gáborová 2, G. Zvoničová 1, Štěrbová 6, Viniatynská, Chmelařová 5, Fleková 8/2, Kočí 4/1, Súkenníková 7.

autor: LENKA HORÁKOVÁ