Tykal je dvojnásobným mistrem Moravy

Uherský Brod Sport 18 / 12 / 2018

Plavci Spartaku Uherský Brod sbírali medaile hned na několika frontách. Nejvíce zazářila hvězda  jedenáctiletého Kryštofa Tykala, který v Brně získal dva tituly mistra Moravy, když nenašel přemožitele na 100 ani 200 metrů prsa. Cenné kovy si však domů vezou také Ema Lapčíková a Aneta Svozilová.
„Kryštof byl neskutečný, titul je ve správných rukou. Na obou tratích si navíc ještě vylepšil osobní i oddílové maximum,“ smekla Renata Krůželová, předsedkyně klubu od Olšavy. Tykal ještě v moravské metropoli absolvoval tři starty, na polohové dvoustovce byl osmý, na poloviční trati desátý a patnáctý skončil na 100 m volný způsob. Veronika Polášková doplavala na 100 m prsa pětadvacátá.
O rok mladší závodníky zavál Zimní pohár ČR Morava do Třebíče, kde se z brodských želízek představily Michaela Mazůrková a Eliška Michalčíková.
„Míša doplavala vždy kolem patnáctého místa, ze šesti startů si čtyřikrát vylepšila osobní rekordy. Eliška nezapře, že je sestrou Štěpánky, protože na prsařské padesátce dohmátla sedmá a na dvojnásobné trati pátá. Třikrát si vylepšila osobní maxima,“ prozradila Krůželová, podle které jsou výkony holek příslibem skvělých výkonů do budoucna.
Dvanáctiletí až čtrnáctiletí absolvovali krajské závody ve Zlíně. Ema Lapčíková brala dvě třetí  (400 m polohový závod a volný způsob) a dvě čtvrtá místa na polovičních tratích. Bronzový double se podařil i Anetě Svozilové na 100 m prsa a znak. Anika Janůšková doplavala dvakrát čtvrtá (200 m motýl a 400 m polohový závod).

autor: sal, kru