Tým posílil obranu, přišel Kuncl a Košút

Tým posílil obranu, přišel Kuncl a Košút
Slovácko Sport 08 / 02 / 2010

Nováčky v týmu se stali mladí obránci z pražské Sparty

Po odchodu Šimáčka a Struhára bylo nutné sehnat posily do defenzivy. Trenér Mazura měl k dispozici na zkoušku obránce nejen z Makedonie, ale i Srbska, vedení se však nedokázalo s Ignjatovičem ani Dragovičem domluvit na podmínkách smlouvy, a tak nakonec Slovácko dalo přednost mladým hráčům z letenského celku. Tým doplnil Martin Kuncl, který přichází na přestup, a Tomáš Košút, jenž je zde na hostování s možnou opcí na přestup v letním přestupovém období.

 

Martin Kuncl

Pětadvacetiletý Martin Kuncl  se narodil na aprílového 1. dubna 1984. Pochází z Brna, je také brněnským odchovancem. Hraje na postu pravého obránce nebo stopera. Do ligového kádru se dostal v roce 2005, byl však poslán na hostování do Dolních Kounic. Po návratu z hostování se dokázal prosadit do sestavy Brna, za které odehrál 54 ligových utkání, v nichž vstřelil 2 branky.

Na jaře 2009 se ovšem rozhodl neprodloužit smlouvu s brněnským celkem a přestoupil do Sparty Praha. Za pražský klub ale neodehrál ani jedno ligové utkání, nastupoval však pravidelně za B-tým, který je na pokraji sestupu ve druhé lize. Na podzim 2009 odehrál za béčko 12 ze 16 utkání.

„Do Sparty jsem šel na zkušenou, je to náš top klub, ale je tam obrovská konkurence a já jsem velmi rád, že jsem dostal nabídku jít do Slovácka. Jsem ve věku, kdy potřebuji hrát,“ vyjádřil se ke svému přestupu Martin Kuncl. Z působení v Brně zná trenéra Josefa Mazuru i ředitele Miroslava Soukupa a Vladimíra Krejčího. „Jsou pro mě zárukou kvality,“ přiznal. „Budu se snažit odehrát za Slovácko maximum a na tabulku se podívám až po 30. kole,“ shrnula nová posila Kuncl.

Tomáš Košút

Tomáš Košút je levonohý obránce, který může hrát i na místě stopera. Narodil se 13. ledna 1990 v Piešťanech, před necelým měsícem tedy oslavil 20 let. Je odchovancem piešťanského klubu a před angažmá ve Spartě, kde působí od 1. července 2009, hrál 3 roky ve slovenské Nitře. Košút nastoupil také v řadě reprezentačních utkání mládeže, v reprezentaci Slovenska do 19 let mu dokonce patřila kapitánská páska.

V první lize neodehrál žádné utkání, a tak jeho premiérou na českém ligovém trávníku může být právě zápas za Slovácko. Podzimní část letošní soutěže strávil stejně jako Kuncl v B-týmu, když se na trávník dostal v 8 zápasech.

„Dva roky jsem ve Spartě hrával za dorost, později za juniorku. Nebylo to špatné, do sestavy A-týmu bych se ale dostával těžko,“ přiznal Košút.

Pohled trenéra

„Věděli jsme, že k nám musí přijít kvalitní hráči do obrany. Kuncla znám už déle, uvidíme, jak se bude jevit Košút, každopádně oba dva by měli být přínosem,“ vyjádřil se k posilám trenér týmu Josef  Mazura.

„Martina Kuncla jsem trénoval, za mého trénování dokonce nastoupil ke svému prvnímu ligovému zápasu v Brně. Je to dynamický hráč a věřím tomu, že už nasbíral dostatek zkušeností, aby nám pomohl se záchranou,“ prozradil Mazura.

„O Tomáši Košútovi jsem poprvé slyšel, když přestupoval z Nitry do Sparty, kde hrál dorostenecké soutěže, bohužel nemá zkušenosti s první ligou, uvidíme, jestli se s námi dokáže sehrát,“ přiznal Mazura.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace