U nováčků brali dva body

Staré Město Sport 29 / 09 / 2016

Z dvojboje s nováčky soutěže vytěžili prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město jen dva body za tiebreakové vítězství na půdě brněnské Tesly. U ambiciózního nováčka Beskydy Frýdek-Místek, který se netají extraligovými ambicemi, uhráli jen set, což na bodový zisk nestačilo.

Tesla Brno - ST. MĚSTO 2:3
V úvodním setu se soupeři „oťukávali“, nováček těžil z domácího prostředí, hosté z ligových zkušeností. Po vyrovnaném úvodu šli Staroměstští do trháku 9:5, ale vedení ztratili a prohrávali 16:17.
O osudu prvního setu rozhodl Motyčka, který sérií servisů „rozstřílel“ domácí přihrávače a zajistil týmu vedení 23:17, které už si hosté pohlídali.Ve druhém setu se kvalitním servisem pro změnu prezentovali domácí a výrazné vedení 8:3 a 15:4 proměnili ve vyrovnání. Třetí sada vyznívala od začátku pro borce ze Širůchu, kteří vedli 17:11, ale pak se nechali rozhodit několika spornými verdikty hlavního rozhodčího, protestovali, dostali i trestný bod a náskok i set ztratili. To je však zdravě naštvalo, kvalitním servisem, bodovými bloky a důrazným útokem soupeře doslova smetli a ve zkrácené hře dokonali obrat, když už při změně stran vedli 8:5. Sety: -18, 11, 23, -13, -11.

Fr.-Místek - ST. MĚSTO 3:1
Severomoravané nastoupili hned s pěti bývalými extraligovými hráči Kubala, Jambor, Srkal, Lanč a Plichta, kteří výrazně přispěli k porážce mladého týmu Starého Města. Vyrovnané první dva sety se lámaly až v koncovkách. V úvodním slavili úspěch domácí, ve druhém hosté. Ve třetím setu favorit zlomil odpor hostů výborným servisem, když Skyba a spol. měli problém s přihrávkou v trochu atypickém prostoru spíše tenisové haly… V závěrečném setu vedli svěřenci kouče Petra Karabce už 11:7, ale pak zkolabovali na příjmu, soupeř šňůrou 6 bodů otočil a nasměroval se k vítězství. Sety: 23, -22, 12, 18.
STARÉ MĚSTO: Skyba, Truong, Adamec, Motyčka, Janečka, Kroča, libero Bláha, střídali: Maděra, Klimeš, Kvapilík, Dubovský.