U Olšavy tekla krev! Kamaráda pomstil „Zorro“ Patrik Kotek.

U Olšavy tekla krev! Kamaráda pomstil „Zorro“ Patrik Kotek.
Foto: sal
Uherský Brod Sport 01 / 11 / 2018

Peklo na uherskobrodském ledě rozpoutal zákeřný zákrok na Klusáka

Když v 52. minutě Jakub Vaněk narazil bývalého spoluhráče Michala Klusáka zezadu krosčekem na mantinel, souboj hokejistů Spartaku Uherský Brod s Brumovem se proměnil v málovídanou řežbu! Klusák skončil v kaluži krve na ledě, tržná rána si vyžádala čtyři stehy. Naloženo však dostal i jeho nepříčetný soupeř…
„Soupeř Michala zezadu naremploval do mantinelu, jasný krosček. Z nešetrného zákroku si odnesl tržnou ránu od kořenu nosu až po obočí, zaplať pánbu, vyvázl bez otřesu mozku, „jen“ má na památku čtyři stehy,“ komentoval situaci Zbyněk Kůdela, kouč Uherského Brodu. Zákrok na Klusáka však nezůstal bez odezvy, v Zorro mstitele se totiž proměnil Patrik Kotek, který se nerozpakoval a agresora skolil k ledu, kde mu jich ještě pár naložil… Když se „vyřádil“, spořádaně zamířil rovnou do kabin. Od rozhodčího dostal trest 5 minut plus do konce zápasu. Brumovský Vaněk však pouze 2+10 minut, což se Kůdelovi nezdá adekvátní. „Šlo o zákeřný faul, krvavé zranění. Mělo to být spíš obráceně, ale sudí trval na svém,“ reagoval lodivod.
Do incidentu byl přitom zápas naprosto normální, jen pár klasických faulů, nic vyhroceného. Jenže pak už to mělo s hokejem pramálo společného, trestné lavice až do konce nevychladly. V jeden okamžik je zahřívalo až osm hráčů (pět z Brumova). „Už to vypadalo, že je více hráčů na trestné než na střídačce, to jsem dlouho nezažil,“ uvedl Kůdela.
Nervy neudržel ani Milan Kubiš, který byl na lavičce v civilu.Za nemístnou kritiku sudího dostal dvě minuty, které si odseděl jeden z hráčů.
I když atmosféra s koncem zápasu houstla a v některých hráčích vřela krev, brumovský Michal Ondra, bývalý hráč Spartaku, si řekl o cenu Fair play. „Třicet sekund před koncem jsme v oslabení vyhodili puk, který lízl plexisklo. Rozhodčí to však neviděl a už nás posílal do tří. Michal ale přispěchal s tím, že to byla teč, a sudí svůj verdikt odvolal. Obdivuhodné gesto,“ smekl trenér Kůdela. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace