U Olšavy už potřetí nájezdy

Slovácko Sport 11 / 02 / 2016

Hokejisté Uherského Ostrohu porazili rivala z Uh. Hradiště už počtvrté v sezoně, dohromady mu nasázeli 30 gólů!
Hokejisté Uh. Ostrohu stále bojují o vítězství v základní části Zlínské ligy. Po jednoznačném vítězství nad Uh. Hradištěm ztrácejí na lídra z Velké Bíteše jen tři body. Uh. Brod potřetí za sebou doma vyhrál po nájezdech.

UH. BROD - Kroměříž 4:3
Broďané se rozjížděli stejně jako auto na trojku, Hanáci lépe bruslili, dohrávali souboje a soupeře převyšovali po všech stránkách. A už v 5. minutě otevřeli skóre, když obránci nechali Zuba na holičkách. Rychlý gól obraz hry nezměnil, domácí byli stále mdlí a v 15. minutě inkasovali podruhé. Až za dvě minuty Okénka po nahrávce Gergely zasunul puk do prázdné branky a domácím zazvonil budíček. Převzali otěže zápasu, ale jejich snahu o vyrovnání ukončila siréna. Do druhé třetiny však Spartak vtrhl ve stejném duchu, byl aktivnější, důraznější a nakonec se dočkal zaslouženého ovoce. Ve 32. minutě srovnal krok kanonýr Ondra a za dvě minuty ochozy bouřily znovu, když pokračující tlak přetavil ve vedení Doležálek. Další šance ale pochytal výborný Svoboda a v poslední části se karta opět obrátila. Otěže převzala Kroměříž, která si v 58. minutě vynutila samostatné nájezdy. Dovednostní soutěž opět rozhodlo umění brankáře Lukáše Zuba, který hostům nedovolil skórovat, a Pšeja hned prvním nájezdem rozhodl.
„Zápas připomínal houpačku, první třetina nám nevyšla, ve druhé jsme si mohli vybudovat více než jednobrankový náskok a ve třetí jsme byli rádi za remízu. Už bychom taky potřebovali vyhrát doma za tři body, potřetí za sebou bereme jen dva,“ komentoval zápas Roman Uhříček, kouč Uh. Brodu. Branky: Okénka, Ondra, Doležálek, rozh. nájezd Pšeja. Třetiny 1:2, 2:0, 0:1.
UH. BROD: Zubo - Kubiš, Pšeja, Gureň, Řezníček, J. Vaněk, Surý, Bednařík - Doležálek, Holík, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - Hladiš, Šiller, Klusák - O. Chovanec.

UH. OSTROH - UH. HRADIŠTĚ 7:1
Favorizovaní Ostrožané neponechali nic náhodě a bez větších problémů skalpovali rivala z Uherského Hradiště i počtvrté v sezoně (7:2, 9:6, 7:3, 7:1).
Rozdíl třiceti bodů byl patrný od první minuty, domácí byli aktivnější, tlačili se do zakončení a v 7. minutě prostřelil Jakubčíka pohotovou střelou Flora. Hosté sice odpověděli několika střeleckými pokusy, které však neměly šanci ohrozit brankáře Valúcha. V 17. minutě naopak přidal druhou trefu domácích po kombinaci celého útoku Stránský.
Do druhé části Jakubčíka v hradišťské bráně vystřídal Hubáček, který tým držel nad vodou. Hosté však jeho výkon nepodtrhli gólem, byť si několik šancí vypracovali. Trest přišel v polovině zápasu, kdy od modré zavěsil Kučera. Hradišťští však ještě nerezignovali, Hruboš v přesilové hře snížil, ale další šance pochytal Valúch a pak už na ladě jasně kralovali domácí, kteří čtyřmi góly definitivně zlomili odpor posledního týmu soutěže. Jeho kouč Bohuslav Weintritt při přesilovce za stavu 5:1 odvolal gólmana, ale místo snížení přišel gól do prázdné. „I když jsme si vytvořili spoustu šancí, s jejich proměňováním jsme byli na štíru. Soupeř měl naopak přesnou mušku. Když za dva zápasy dáme dva góly, je to složité. Závěrečnou desetiminutovku jsme pak nezvládli, hrubě chybovali, což zkušený soupeř ztrestal,“ posteskl si Rudolf Holásek, vedoucí hradišťského týmu. Branky: V. Galuška 2, Kučera 2, Flora, Stránský, Šlapák - Hruboš. Třetiny 2:0, 1:0, 4:1.
UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Zahradný, Heča, Červínek, Šlapák, Neuwirth - L. Galuška, V. Galuška, Mika - Rauš, Flora, Tóth - Ťok, Beneš, Stránský.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík (21. Hubáček) - Lažek, Klauda, Studený, Rozhon, Kršjak (41. Škubal), Foltýn, Bureš, Bednařík - Karpíšek, Burša, Horehleď - Tomešek, Kubal, Hruboš - Fridrich, Nohál, Dobeš (21. Haničinec).
1. V. Bíteš    16    1    2    4    102:66    52
2. Uh. Ostroh    13    4    2    5    106:81    49
3. Boskovice    15    1    0    8    110:68    47
4. Vel. Meziříčí    15    0    1    8    119:82    46
5. Uh. Brod    10    6    1    7    116:82    43
6. Kroměříž    11    1    5    7    117:92    40