„Udělal by to každý,“ tvrdí gólman Petr Remeš, držitel Ceny Fair play

„Udělal by to každý,“ tvrdí gólman Petr Remeš, držitel Ceny Fair play
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 21 / 03 / 2019

Kapitán Jankovic přiznal, že míč přešel brankovou čáru a poslal soupeře do vedení

Běžela druhá minuta podzimního duelu okresního přeboru mezi Jankovicemi a Polešovicemi, když gólman Petr Remeš zastavil střelu hostujícího Hasoně těsně za brankovou čárou… Třebaže sudí nic nepostřehl a hra pokračovala dál, strážce jankovické svatyně šel s pravdou ven. Za málovídané gesto si od OFS Uherské Hradiště vysloužil Cenu Fair Play!
„Vůbec jsem nepřemýšlel, jestli branku přiznat, nebo zatajit. Vždyť to byl regulérní gól, přišlo mi to správné. Sudímu jsem proto řekl, že byl míč za čárou a soupeř šel do vedení,“ vzpomíná na říjnový souboj Remeš, který v týdnu převzal od Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště speciální Cenu Fair play. „Udělili jsme ji vůbec poprvé, jeho čin si to zaslouží. Zvlášť když v poslední době všichni vidí na fotbalu jen to špatné. Jsme proto rádi, že po trávnících stále ještě běhají hráči, kteří mají smysl pro férovou hru,“ smekl František Miko, předseda OFS Uherské Hradiště.
Remeš tak převzal speciální cenu v podobě skleněné kapky z dílny Ladislava Breznického ze Strání. „Ocenění mě překvapilo. Nepočítal jsem, že bych mohl nějakou cenu vůbec dostat. Samozřejmě mě to moc těší a vážím si toho. Přiznat gól za výjimečnou věc nepovažuji, udělal by to každý. Určitá férovost na hřiště patří a tak to taky beru,“ uvedl gólman s cenou Fair play v ruce. „ I díky tomu, že už ve druhé minutě hosté vedli, jsem spoluhráče dostal pod určitý tlak, takže museli víc zabrat, aby utkání dovedli do vítězného konce. Po zápase jsme celou situaci rozebírali s humorem, nikdo nebyl naštvaný. Akorát jsem od nich dostal ultimátum, že už se nemám k ničemu přiznávat,“ směje se Remeš.
S fotbalem začínal v Jankovicích, odkud přešel do Fotbalové akademie 1.FC Slovácko. Po jejím absolvování chytal pět sezon v Boršicích. „A pak jsem se vrátil do rodných Jankovic, kde máme perfektní partu a všichni táhneme za jeden provaz. To je myslím vidět i na hřišti,“ říká Remeš. Jankovice jsou aktuálně lídrem okresního přeboru. 

Tagy článku

TOPlist