Udrží Broďané neporazitelnost?

Udrží Broďané neporazitelnost?
Slovácko Sport 25 / 01 / 2010

Derby mezi Uh. Brodem a Uh. Ostrohem bude i soubojem brankářů - Kůdely s Valúchem

Jestli hokejisté Uh. Brodu porazí v derby Uh. Ostroh, stanou se nekorunovanými králi Uherskohradišťska! Aspoň co se vzájemného měření týče. V derby zápasech totiž zůstanou neporaženi. Broďané však mají větší motivaci, skalp soupeře by je totiž stále udržel ve hře o nejvýhodnější nasazení pro play off.
„Určitě chceme vyhrát, jako v každém zápase. Ale finiš nemáme ve vlastních rukou. Ani čtyři body nám nemusí stačit, když rival z Uherského Hradiště nezaváhá,“ ví moc dobře Zbyněk Kůdela, trenér Uh. Brodu, který si však z případného druhého fleku vrásky nedělá. „O nic nejde, vždyť venku hrajeme stejně v poslední době lépe než doma,“ vysvětlil Kůdela, který v derby nemůže počítat pouze s obráncem Bahulou, jenž za faul na hradišťského Žaludu přišel o registračku.
Jinak ale Broďané nastoupí v plné zbroji, včetně gólmana Hynka Kůdely, který má před play-off parádní formu. Už dva zápasy nekapituloval! „Chytá dobře, ale lví podíl na jeho bilanci mají i obránci, kteří mu výrazně pomáhají. Ale prodloužení série neprůstřelnosti není důležité, hlavní jsou dva body,“ zdůraznil Kůdela.
Jeho plány se pokusí překazit armáda z Uh. Ostrohu, která se rovněž může opřít o výborného brankáře Valúcha. Ostrožský strážce je navíc pro Brod velkou neznámou. „Ještě jsme jej ani v akci neviděli, ale snad na něj recept najdeme,“ věří brodský lodivod. „Viktor má opravdu formu jako hrom, vždyť vychytal i historicky první bod v Moravských Budějovicích,“ smeká před třicetiletým mužem v masce Roman Němčický, kouč Uh. Ostrohu. U Olšavy nemůže počítat pouze se Zalubilem, kterého čeká operace křížových postranních vazů. „Pokusíme se soupeři oplatit porážku 0:3, ale bude to těžké, zvlášť po jeho triumfu v Uh. Hradišti. Když kluci splní obranné pokyny a vyvarují se zbytečných chyb i faulů, nejsme bez šance. Favoritem je ale každopádně Brod, který má z „uherského“ tria aktuálně nejlepší fazonu,“ říká Němčický.
Ostrožané půjdou do semifinále jistojistě ze třetího místa, po včerejší prohře s Kometou Úvoz totiž přišli i o teoretickou šanci přeskočit právě Uh. Brod. „Závěrečný dvojboj s Brodem a Hradištěm už bereme jako přípravu na play-off, na třetí příčce už nic nezměníme. Jen ještě nevíme, kdo se nám postaví do cesty,“ uzavřel ostrožský kormidelník.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace