Uherka je vicemistrem republiky ve čtyřhře!

Uherské Hradiště Sport 21 / 06 / 2011

Squashista Ondřej Uherka ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště zažívá famózní sezonu. Po pátém místě na republikovém šampionátu mužů a extraligovém bronzu v dresu brněnského Slovanu vybojoval stříbrnou medaili na mistrovství republiky ve čtyřhrách ve Frýdku-Místku!
Už v základní skupině Uherska společně s brněnským Romanem Švecem řádili jako černá ruka, když ostravskou i brněnskou dvojici porazili hladce 3:0 na sety a postoupili do semifinále. „Souboj už přinesl o kapánek dramatičtější podívanou, protože se kluci trošku trápili, ale nakonec opět zvítězili bez ztráty setu,“ uvedl Miroslav Uherka, táta úspěšného squashisty.
Ve finále na Uherku se Švecem čekal nejvýše nasazený pár z Hradce Králové. A bylo se na co dívat. „Kluci první set prohráli nejtěsněji 9:11, ale ve druhém soupeři oplatili stejnou mincí, takže šance na titul byly vyrovnané. Jenže nakonec asi rozhodla lepší fyzička,“ uvedl Uherka po prohře 1:3 na sety. I stříbro je však vynikajícím výsledkem.