Uherka má bronz!

Uherské Hradiště Sport 15 / 02 / 2010

Bravo! Squashista Ondřej Uherka ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště vybojoval na mistrovství republiky bronzovou medaili! A chybělo málo, aby vystoupal až na vrchol! V semifinále měl totiž téměř na lopatě pozdějšího šampiona Mekbiba z Opavy, jenže v pětisetové bitvě nakonec padl. I bronz je však fantastický.
Nejlepší čeští squashisté si dali už podruhé za sebou dostaveníčko ve Squashcentru brněnských Ivanovic. Uherka v třídenním klání bojoval v nejprestižnější kategorii juniorů do 19 let. Borec ze Slovácka si od začátku počínal jako neohrožený hrdina amerických akčních thrillerů, soupeře posílal k ledu a hladce prošel do osmifinále. Ani v něm však nezaváhal, pražského Bodiše smetl 3:0. A Uherkova kosa nenarazila na kámen ani ve čtvrtfinále, byť se jí do cesty postavila domácí naděje Švec.
„Marná byla i obrovská podpora publika, Ondra pokračoval ve vítězném tažení a soupeři povolil jediný set,“ komentoval dění na kurtu Miroslav Uherka, pyšný táta. Chleba se nakonec lámal v semifinále, v němž Uherka narazil na nasazenou jedničku Daniela Mekbiba z Opavy, v jehož žilách koluje etiopská krev. Kandidát na sportovce roku Uherskohradišťska se však soupeře nezalekl a vyhrál první set 11:9. Druhý sice smolně prohrál 10:12, ale pak opět převážil misky vah na svou stranu (11:7). „Jenže pak se Ondra jakoby zalekl možného obrovského úspěchu,“ posteskl si táta. „Čtvrtý set prohrál 7:11 a v pátém, rozhodujícím se od něj odvrátilo štěstíčko. Porážka 9:11 znamenala „jen“ boj o třetí místo,“ pokračuje Uherka starší. Jeho syn si však medaili vzít nenechal, v bitvě o bronz nedal šanci pardubickému Štanderovi (3:0) a po zásluze se těšil z medaile. „Může být spokojený, předváděl skvělou hru s výborným pohybem po kurtu, nechyboval ve výměnách, hrál dostatečně tvrdě a přitom chytře. Chybělo málo a titul putoval do Uh. Hradiště...,“ nešetřil chválou Uherka.
Na šampionátu se představila i třináctiletá Patrika Panáčková, kterou trénuje právě Ondřej Uherka, a odvedla mimořádný výkon. Třebaže se mezi nejlepší kvalifikovala coby náhradnice, vybojovala skvělé páté místo.