Uherka selhal, Panáčka vyřadila jednička

Staré Město, Uherské Hradiště Sport 22 / 08 / 2021

Squashisté Ondřej Uherka a Marek Panáček se představili na turnaji mužů PSA Elan Vital Open v německém Mönchengladbachu, kde však mezi nejlepší nepostoupili. Osmnáctiletý Panáček ze Starého Města končil ve čtvrtfinále, o jedenáct let starší Ondřej Uherka ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště překvapivě vypadl hned v úvodním kole.

Uherka tak nepotvrdil roli nasazené trojky, když na úvod nestačil na Maiera z Lichtenštejnska, kterému za 24 minut podlehl hladce 0:3 (-4, -6, -5). Ve světovém žebříku přitom rodák z Vaduzu figuruje až na 281. příčce, zatímco borec Slovácké Slavie a svěřenec kouče Joana Lezauda je na 115. místě…

Panáček, hájící barvy brněnského klubu Squash Viktoria, první turnajovou překážku v podobě domácího Wipperfürtha zvládl. Vyhrál ve třech setech (8, 7, 4). „V prvním zápase po letní přípravě jsem na sebe nevyvíjel zbytečný tlak, snažil jsem se kontrolovat hru a podat maximální výkon,“ komentoval vítězství Panáček, který je ve světovém žebříčku na 182. místě. Ve čtvrtfinále narazil na Sebastiana Bonmalaise z Francie, nasazenou jedničku a 59. hráče světa. Jeho tlaku odolával 45 minut. Hlavně v prvním setu odehrál vyrovnanou partii, ale nakonec jej prohrál 11:13. „Mám dobrý pocit, jsem spokojený. Věděl jsem, že mě čeká těžký zápas, ale důležitý spíš do budoucna,“ nechal se po vyřazení slyšet Panáček, který v pátek oslaví 19. narozeniny.