Uherskobrodští plavci zůstali bez medaile

Uherský Brod Sport 27 / 12 / 2014

Plavci Spartaku Uherský Brod zůstali bez medaile. Maximum trojlístku Pavel Hájek, Jakub Svozil, Cyril Dvořák bylo na republikovém šampionátu čtrnáctiletých v Kopřivnici patnácté místo. Už samotná účast mezi nejlepšími českými plavci je však pro tým od Olšavy velkým úspěchem.
Do města tatrovek se totiž v každé disciplíně probojovalo jen čtyřiadvacet nejlepších z celé země. Na trati 100 m prsa měli Broďané všechna tři želízka v ohni, nejlépe si vedl Hájek, který doplaval na 21. místě. Svozil skončil třiadvacátý a Dvořák ještě o příčku za ním.
Dvořák se představil ještě na motýlkářské dvoustovce, kde si polepšil na osmnácté místo.
Hájek se dostal jako náhradník na 50 m volný způsob, ale skončil čtyřiadvacátý. Na prsařské dvoustovce byl pak o dvě příčky lepší. Svozil pak ve stejném závodě obsadil výborné patnácté místo. „I když kluci nedosáhli na medailová místa, samotnou kvalifikaci na mistrovství republiky bereme jako úspěch v rámci konkurence velkých oddílů s daleko lepšími podmínkami tréninků,“ zdůraznila Renata Krůželová z uherskobrodského klubu.

autor: ceh, kru