Uherskoostrožská střelkyně Vaculíková šampionkou

Uherský Ostroh Sport 24 / 09 / 2011

S vynikajícím úspěchem se vrátila z Mistrovství České republiky ve sportovní střelbě ostrožská dorostenka Sabina Vaculíková. Hruď ostřílené závodnice zdobí po šampionátu jedna zlatá a tři stříbrné medaile.
Vaculíková se představila nejprve v nejtěžší disciplíně, tedy sportovní malorážce na 3x 20 ran, ve které nastřílela 569 bodů. „Suverénně tak tuto soutěž ovládla a získala v kategorii dorostenek titul Mistryně republiky. K tomu navíc přidala i stříbro ve sportovní malorážce na šedesát ran vleže  výkonem 587 bodů,“ uvedla Jitka Zajíčková z ostrožského střeleckého klubu.
Medailová žeň mladé závodnice tím ovšem ještě neskončila. Společně s druhou vyslankyní Uherského Ostrohu na šampionátu Martinou Bahulovou a Veronikou Smetanovou z Nivnice vystřílela další stříbro ve sportovní malorážce na šedesát ran vleže. Poslední kov stejné hodnoty získala ve sportovní malorážce na 3x 20 ran společně s dvojicí nivnických děvčat Veronikou Smetanovou a Terezou Ochotskou.
Vaculíková letos odstřílela úspěšně i kontrolní závody reprezentace. Druhá Ostrožanka Martina Bahulová, která v individuálním závodě sportovní malorážky na šedesát ran vleže skončila 11. s 574 body, již rovněž upoutala pozornost střeleckého svazu a byla zařazena do talentované mládeže.