Újezdec, Hluk ani Strání o postup nestojí. A Osvětimany?

Újezdec, Hluk ani Strání o postup nestojí. A Osvětimany?
Slovácko Sport 17 / 06 / 2015

Krajský přebor není pro týmy Uherskohradišťska atraktivní, takže se do něj nehrnou

Fotbalisté Sokola Újezdec-Těšov včera zvedli nad hlavu trofej pro šampiona I.A třídy. K vítězství jim gratuloval i Petr Uličný, bývalý kouč olomoucké Sigmy a velký kamarád újezdeckého kouče Miroslava Poláška. Jeho svěřenci si však krajský přebor nezahrají, postup odmítli. Kdo je nahradí? Těžko říct. O vyšší soutěž je totiž nulový zájem, snad až na Osvětimany...
„Do krajského přeboru se opravdu nepřihlásíme, čtyřem hráčům skončilo hostování a je otázkou, jestli je znovu získáme. Jedná se totiž i o dva střelce, kolem kterých krouží spousta klubů. A postup nás neláká ani z ekonomického hlediska, nemáme žádného hlavního sponzora,“ prohlásil Miroslav Soviš, předseda klubu, který soutěž vyhrál podruhé za poslední tři roky. „Ani kabina není jednotná, většina kluků chce pokračovat ve stejné soutěži. Lepší hrát na špici I.A třídy než se plácat na chvostu krajského přeboru. Ale výhledově se postupu nebráníme, ale předpokladem je získat sponzora,“ dodal Soviš.
Újezdec tak posunul právo postupu na další v pořadí. Kdo jej využije?
Šanci dostanou týmy do čtvrtého místa - Spartak Hluk, Osvětimany a Strání. Už dnes je ale jasné, že do krajského přeboru proniknou jedině třetí Osvětimany. Ale má to háček...
„Jít z I.B do I.A není takový rozdíl, ale kraj to už je jiný level, ať už z pohledu ekonomiky nebo nároků na mládežnické týmy,“ říká Otakar Berka, sekretář klubu z podhůří Chřibů. A právě v mládeži je zakopaný pes. Osvětimany totiž mají jen žáky a pro postup do krajského přeboru je zapotřebí mít tři mládežnické celky. Jednou z možností jak oříšek rozlousknout je založit třeba přípravku a za třetí chybějící tým zaplatit kraji 30 tisíc korun. „Uvidíme, jak rozhodne výkonný výbor. Ale zatím to spíš vypadá, že případnou nabídku na postup odmítneme,“ dodal Berka.
Druhou příčku si šestibrankovým výpraskem Bojkovic zajistil Spartak Hluk. O postup ale nestojí.
„Kdepak, chceme konsolidovat kádr, který v létě opustí Dohnal s Machalou. Krajský přebor pro nás navíc ani není atraktivní,“ potvrdil Aleš Zlínský, sportovní manažer Hlučanů. Na místo ve výkladní skříni kraje nepomýšlí ani v táboře čtvrtého Strání. „Jsme nováčkem soutěže, o postupu jsme vůbec nepřemýšleli, snad jedině v případě vítězství,“ prohlásil Josef Popelka, sekretář klubu, který aktuálně řeší jiný problém. Osiřelou trenérskou lavičku. Zdeněk Šebesta v sobotu proti Kvasicím (3:0) koučoval svůj poslední zápas. „Je mi to strašně líto, ale můj zdravotní stav je natolik špatný, že nemůžu nadále pokračovat,“ těžko hledal slova Šebesta. „Máme v hledáčku dvě jména, ale zatím není nic definitivní. Snad do konce týdne,“ dodal na konto nového trenéra Popelka.
Když nabídku postoupit nepřijme ani jeden z nejlepšího kvarteta, dostanou šanci týmy na druhém až čtvrtém místě ze skupiny A. Kdyby i ony neměly zájem, sníží se počet sestupujících, což by potěšilo Ostrožskou Novou Ves. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace