Ukončili černou sérii, venku vyhráli po půl roce

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 15 / 11 / 2022

Fotbalisté ČSK Uherský Brod si připsali povinné vítězství na hřišti posledních Vítkovic a poskočili v tabulce na devátou příčku. Tříbodový export měla na dosah i záloha Slovácka, ale nakonec veze z půdy nováčka jen bod.

Vítkovice - UH. BROD 1:3

„I když soupeř ještě nevyhrál a má pouze čtyři body, nic jsme nepodcenili. Zvlášť vzhledem k naší venkovní bilanci, která byla tristní,“ připomněl na úvod hodnocení Lukáš Pazdera, kouč Uherského Brodu, který na hřišti soupeře naposledy vyhrál 21. května.

Broďané proto byli od začátku obezřetní, vycházeli ze zabezpečené obrany a čekali na šance, kterých si v každém zápase vypracují několik. Jen zakončení často vázne. Na severu Moravy se dočkali už v 9. minutě, kdy po zisku míče podnikli rychlý kontr, který zakončil nekompromisně J. Michalec. Vedení hosty uklidnilo, nikam se netlačili, takže optickou převahu měli Vítkovičtí, kteří však byli směrem dopředu neškodní. Po půl hodině hry tak hosté zvýšili, když se po dalším z brejků prosadil kapitán Josefík. Domácí hrozili jen ze standardních situací a ve 45. minutě po rohovém kopu snížili. „Gól do kabin kluky zaskočil, měli hlavu dole. Ale do druhé půle vstoupili parádně a znovu se dostali do psychické pohody,“ těší Pazderu. Jeho svěřenci totiž hned z prvního útoku ve 46. minutě odskočili znovu na dvoubrankový rozdíl. V 55. minutě jim sice znovu zatrnulo, když si Josefík během necelé minuty dvakrát řekl o žlutou kartu a po červené šel předčasně do sprch, ale závěr s přehledem zvládli. Soupeře nepustili do jediné vyložené šance. „Výsledek je spravedlivý, soupeř byl možná více na míči, ale počínal si trošku naivně, čehož jsme využili a prolomili negativní venkovní sérii,“ uvedl spokojený Pazdera. Branky: J. Michalec 2, Josefík. Poločas 1:2.

UH. BROD: Nemrava - Flasar, Lorenc, Tkadlec - M. Michalec (88. Gettler), Švrček (80. Kadlček), Šmatelka (80. Sedláček), Venený (71. Leskovjan), Nevařil – Josefík, J. Michalec (71. Strachoň).

Frýdlant n/Ostr. - SLOVÁCKO B 1:1

Záloha Slovácka neukončila minisérii zápasů bez porážky ani na půdě nováčka soutěže z Frýdlantu nad Ostravicí, který je v tabulce o deset příček níže a na kontě má o 12 bodů méně. A přitom to dlouho vypadalo, že hosté zápas zvládnou. V 19. minutě přetažený centr Jurošky vrátil do vápna Bartoš, který přesně našel Yohanna, jehož střela zapadla k tyči. Gól hosty však až příliš ukolébal, přenechali iniciativu soupeři a gólman Borek se několikrát vyznamenal. Nakonec však kapituloval. Ve druhé minutě nastavení po dlouhém autu do vápna odvrátil Kudela míč jen na Švrčka, jehož pas do vápna hlavou prodloužil do sítě osamocený Kučera. Branka: Yohanna. Poločas 0:1.

SLOVÁCKO B: Borek - Aldin, Bartoš, Juroška (74. Porč), Kabelka, Koryčan (61. Šlechta), Merdovič (61. Kudela), Polášek (61. Stropsa), Velecký (74. Kočí), Vincour, Yohanna.