Ukončili dvouměsíční čekání na výhru

Staré Město Sport 05 / 02 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město přetrhli šňůru šesti porážek za sebou. Důležité tři body si do tabulky skupiny o udržení v I. lize připsali v přímém souboji o poslední místo na palubovce MFF Praha, když hvězdou zápasu byl Fabikovič.

ČZU Praha - STARÉ MĚSTO 3:1

Sestava volejbalistů VSK se mění jako svatí na orloji. Mužstvo decimované zraněními a covidem se skládá vždy až v týdnu před víkendovými zápasy. Úplným nováčkem tak byl juniorský reprezentant Fabikovič, hostující z BV Ostrava. Borci ze Širůchu začali odvážně, úvodní set drželi s favoritem krok a v závěru po skvělých servisech Fabikoviče a Gálíka zvládli i koncovku. Druhý set ale vůbec nezvládli, když po sérii chyb na příjmu i v útoku výrazně prohráli. Ve stejném duchu pokračovali i ve třetí sadě, kterou si Pražané pohlídali až do koncovky. V polovině čtvrtého setu vedli hosté ještě 12:9, ale postupně ztráceli dech. Nedařilo se především „farmářům“ ze Zlína Čeketovi a Tomanovi v útoku, čehož domácí využili k průběžnému vedení 21:16. Výborně servírující Gálík ještě zařídil drama (21:20), ale finiš už patřil favoritovi, který za stavu 24:23 proměnil hned první mečbol. Sety -23, 12, 18, 23.

MFF Praha - STARÉ MĚSTO 0:3

I když kouč Petr Karabec postrádal v sobotu pendlery ze Zlína (Čeketa, Toman, Gálík, Šulc), jeho svěřenci předvedli bojovný výkon a vysokoškoláky doslova deklasovali. Z výhry se tak radovali po dvou měsících.

Úvod byl ještě vyrovnaný, týmy se střídaly ve vedení až do stavu 16:16, kdy Staroměstští při servisu Žáka odskočili na rozdíl tří bodů. Pražané ještě srovnali, ale opětovné vedení soupeře (19:22) už znamenalo první bod. Druhý set odehráli hráči VSK excelentně. Dařil se jim servis a výrazné vedení přinesly chyby soupeře v útoku. Zlom přinesla desetibodová šňůra od stavu 5:12, kdy hosté utekli na 5:22 a nebylo co řešit. Euforie vydržela hráčům Starého Města i ve třetím setu. Od začátku získali rozhodující vedení 12:5, když bezchybně útočili a dařilo se jim i v obraně na síti. Od stavu 20:15 utkání doservíroval famózní Fabikovič, nejvíce bodující hráč VSK. Sety -22, -8, -15.

STARÉ MĚSTO: Šulc, Fabikovič, Gálík, Čeketa, Toman, M. Žák, Provazník, Stružka, Bláha, Mackovík, Kroča, Malík, libero Dřímal.

1. ČZU Praha      9             5             1              2             1              22:14     19

2. Liberec B       8             4             1              1              2             17:12      15

3. Česká Lípa     8             4             1              1              2             17:13      15

4. USK Ostrava 9             2             3             1              3             20:20    13

5. Lvi Praha B    8             4             0             1              3             16:13      13

6. Staré Město 9             2             1              1              5             14:20     9

7. MFF Praha     9             0             2             2             5             11:25      6