Umělka jim nesedla

Boršice Sport 13 / 11 / 2014

Vsetín - Boršice 3:0 (2:0)
Po dvou klopýtnutích na domácí půdě Vsetínští tentokrát konečně zabrali a svého pronásledovatele ze třetí pozice jasně porazili, i když průběh samotného zápasu tomu vůbec nenasvědčoval. Utkání se vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek odehrálo na umělé trávě, která lépe vyhovovala domácím. Po čtvrt hodině hry zavelel ke zteči domácí Mydlář, 1:0. Největší šanci na srovnání měl Kaspřák, ale Eliáš v brance jeho možnost zlikvidoval. I nadále se Boršičtí snažili stav srovnat, jenže vždy ztroskotávali na bezchybně pracujících zadácích Vsetína. Přibližně od 25. minuty začali vystrkávat růžky znovu domácí a přicházely i brankové možnosti. Ve 36. minutě se domácí radovali podruhé. Hosté kontrovali ihned z protiútoku a těsně před hranicí velkého čtverce po předchozím faulu na Klvaňu dostali výhodu trestného kopu. Exekutor Šustr mířil velmi dobře, avšak Eliáš vytáhl jeden ze svých bravurních zákroků a míč vytěsnil na roh. První minuty druhé půle patřily opět domácím, kteří se usadili před hostující šestnáctkou a zle dotírali na jejich svatyni. V 50. minutě skórovali potřetí. Hráči Boršic i za tohoto, pro ně velmi nepříznivého stavu nekapitulovali a vytvářeli si další možnosti, které zejména vsetínská obranná čtveřice s přehledem eliminovala. Vzhledem k menším rozměrům plochy se stále hrálo nahoru a dolů a o dramatické momenty nebyla nouze.
Boršice: Remeš - Filipský, Franta, Kaspřák, Ohnutek - Konrád, Šustr, Dufek, Kuzma - Klvaňa, Hromada.
Luhačovice - Fryšták 3:2 (3:1), Baťov 1930 - Provodov 2:4 (0:1), Vizovice - Rožnov p/R. 1:4 (0:1), Vigantice - Morkovice nehráno pro nezpůsobilý terén, Chropyně - Holešov 1:3 (0:1), Bystřice p/H. - Kelč 1:2 PK (0:0)